Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pojedyncze strzelanie w układzie kierowniczym przy skrajnych położeniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam taki problem z moim scenikiem - otóż zauważyłem, że przy skręcaniu kierownicą na parkingu do skrajnych położeń występują strzelenia gdzieć w układzie kierowniczym. Z nasłuchu wynikać to może że jest to na listwie, ale nie mam pewności. Są to pojedyncza strzelenia jak skręcam do końca w prawo - jeden strzał i jak skręcam do końca w lewo także jeden strzał tuż przy końcu.

Wymieniam właśnie tulejkę półośki prawej bo zęby się pozypały i szarpało przy ruszaniu/puszczeniu nogi z gazu więc nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to strzelanie.

Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Dodam, że nie zauważyłem wycieków z maglownicy ani żanych wizualnych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTOWANE

nie wiem czy to może być od płynu - stan płynu w zbiorniczku jest taki jak na zdjęciu. Jest to tylko jeden trzask przy każdym skrajnym położeniu. osłuchałem się w kanale i wydaje się ze to dobiega z boków listwy, ale odgłosy mogą się przecież przenosić poprzez elementy połączone z nimi.

Pawel, Te łożyska na amorach są na dole gdzieś przy maglownicy?

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 -Prezes

post-34382-0-21138900-1314264316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaski metal-metal czy może bardziej metal-guma :) Jeśli to drugie, to może końcówki - z doświadczenia wiem że czasem przy nich nic nie widać na oko, 2 speców oglądało auto od dołu i nie doszli do tego co jest przyczyną. Dopiero po rozebraniu okazało się, że kwalifikowały się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie strzelało przy skręcaniu lewo/prawo na całej, że tak powiem długości, wymieniłem drążki wraz z końcówkami (bo już ich czas był), do tego wymieniłem łożyska/poduszki amortyzatorów, po przeczytaniu paru tematów na forum wiedziałem, że ma to wpływ na to strzelanie które po wymianie ustało. Wymieniłem to wsio kompletem lewa i prawa strona, więc mam spokój na długi czas :P Co do drążków to wiedziałem, że są do wymiany ponieważ byłem na darmowym przeglądzie w listopadzie 2010, i majster od spodu popatrzył, wziął łyżkę od opon :) i pogmerał w okolicach drążków, wahaczy itp. mówił, że na wiosnę trza będzie wymienić (rzeczywiście od wiosny zaczęło strzelać), no cóż mamy już lato ;p na szczęście nic się nie stało, a Meg już zdrowa i nie wydaje niepokojących dźwięków. Jeżeli będziesz wymieniać te poduszki na górze amortyzatorów, to warto sprawdzić same "amory" może one strzelają?

Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RACHE dzięki za podpowiedź. Spróbuję się z tym pobawić - chodzi mi głownie o to by w jakiś konkretny sposób albo wyeliminować konieczność zakupu nowej maglownicy albo jednoznacznie to stwierdzić (wiadomo - koszty...).

Napisze jak problem rozwiążę co było powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska na amortyzatorach można łatwo sprawdzić.

Trzeba unieść przód auta na podnośniku, położyć rękę na obudowie łożyska i skręcać koła.

Zużyte przeskakują i czuć to na obudowie oraz przy skręcaniu, ponieważ koła przeskakują, nie ma płynnego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim Scenicu mam takie same strzelania, ale nie sądziłem, że ich zlikwidowanie będzie tak denerwujące. Jeżeli chcesz sprawdzić mechanika czy zna się na tym co robi to daj mu Renault do roboty.

Wracając do strzelania to wymieniłem już przeguby zewnętrzne, przeguby wewnętrzne(krzyżaki) a następnie już kompletne półosie, końcówki drążków, drążki, olej do wspomagania. Dzisiaj wymieniłem przekładnie oczywiście regenerowaną i nic to nie pomogło. Jedyny fakt poprawy był po wymianie gum na stabilizatorze. Teraz strzelanie nie jest tak dotkliwe tylko trochę przytłumione, ale dalej występuje. Jutro będę próbował wymienić łożyska na amortyzatorach oraz sworznie wachacza i zobaczymy co będzie dalej.

 

 

P.S. Wymiana maglownicy nie poszła na marne. Okazało się, że jedna z osłon była nieszczelna i dostała się woda z brudem. wałek maglownicy był podrdzewiały a na zębach wałka był widoczny piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!