Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cofania-pytanie


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym od was porady w kupnie czujniki cofania. W sklepie są czujniki: dzwiekowe, z wyśwlietlaczem normalnym, wielofunkcyjnym i z kamerą cofania. Ja zastanawiam nad czujnikiem z wyswietlaczem albo kamera cofania.

 

I pytanie takie który zestaw najlepiej zamontować do Megane II sedan?? Bo z kamerą cofania to nie wiem gdzie można zamontować i jest to mozliwe?

 

Bo w ciągu miesiąca dwa razu puknąłem komuś cofając do tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich dotychczasowych autach instalowałem tylko takie z sygnałem dźwiękowym, bez monitorka.

Zalety: tani w zakupie, czas instalacji ok jednej godziny, brak przeciągania kabli na przód pojazdu, brak jakichkolwiek "obcych" rzeczy na tablicy rozdzielczej, zasilanie od lampy wstecznego.

Sprawuje się to dobrze, cofanie "na pikanie" jest dosyć fajne.

 

Jeździłem samochodem z wyświetlaczem (Peugeot 3008) i jedynie co wnosił to dodatkową informację z której strony jest ewentualna przeszkoda.

 

Nieco inaczej było w Nissanie Murano z fabrycznie zainstalowaną kamerą cofania. Fabryczny zestaw ma to do siebie, że na ekranie pokazują się linie określające jak daleko przeszkoda znajduje się od auta, gdyż obiektyw kamery przypomina "judasza" w drzwiach, trudno określić odległość na jego podstawie. I to może być główny problem, gdyż możliwości instalacji kamery jest dużo.

Następna sprawa to wyświetlacz. Żeby spełniał swoje zadanie musi być duży. We wspomnianym Murano jego rolę pełnił wświetlacz nawigacji. Zestawy do samodzielnego montażu oferują wyświetlacz w lusterku wstecznym. Należy ocenić czy nie jest za mały i czy dobrze będzie w nim widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :l: Podbijam temat ;)

 

Czy może ktoś polecić dobry zestaw czujników cofania? Na Allegro tego pełno, ale który jest faktycznie wart uwagi.. to już zagadka ;) Na chwile obecna skłaniam się ku Valeo ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo jest OK mam zamontowane w busie już 4 lata bez problemów nawet jak mi w tył wjechali z czujnikami nic się nie stało i działają świetnie do tej pory

bez konieczności wymiany ,łatwy w montażu bardzo dobre złącza może nie najtaniej ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zamontowane no name i działają świetnie bez przekłamań. mam tylko info dżwiękowe ale wystarczy .ciągłe piszczenie 30 cm od przeszkody. ważne aby je podłączyć jak pokazują strzałki zaznaczone na nich.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!