Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci, ale nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na forum jestem nowy.

 

Kilka słów o aucie:

Od lipca 2011 jestem posiadaczem scenic-a 1,9 dci 2000r.

Kilka argumentów przemawia za tym, że albo auto było z przodu bite, albo były robione przeszczepy.

 

Miesiąc temu wymieniłem akumulator, następnie świece żarowe

Przy temperaturze -20*C auto przestało odpalać (tankuję vervę)-> (żona podjechała do sklepu i nie odpaliła),

Wymieniono f. paliwa ( myślałem, że zamarzła woda w filtrze), a teraz wymienił mechanik pompę paliwa- niskiego ciśnienia (tą zasilającą),

Komputer wskazuje na błąd P 1822- niskie ciśnienie w układzie.

Dzisiaj mechanik przy mnie odkręcił metalową rurkę z pompy wysokiego ciśnienia i nie "tryskało" paliwo, a chyba powinno (??)

Auto kręci, ale nie odpala, zjawisko podobne jakby trzymał immobilaizer (a rzadnego żadnego zabezpieczenia dodatkowego nie mam).

Cały czas świeci czerwona kontrolka silnika (wcześniej świeciła pomarańćzowa, jak był zimny)

Mechanicy stawiają na pompę wys. ciśnienia (tą napędzaną paskiem).

Z niecierpliwością czekam, na Wasze opinie, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpiwiedź, a gdzie się odpina immo??

może immo zwariowało przez te mrozy i odpalanie z innego auta (?).

Ukł paliwowy jest odpowietrzony, widać, jak paliwo jest w przewodach (bez pęcherzy)- tylko brak wysokiego ciśnienia z tej drugiej pompy.

Edytowane przez marekxxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież podane jest co jest nie tak - błąd P1822, także po co ruszać immo <_< Nie mam diesla i jeszcze tak się w tym nie łapię, ale czy aby schemat układu paliwowego w szybkim skrócie nie wygląda tak ?

Pompa niskiego ciśnienia :mrgreen: pompa wysokiego ciśnienia <_< czujnik ciśnienia <_< wtryski

Więc jeśli czujnik stwierdza brak ciśnienia lub poniżej normy to chyba nie puści paliwa na wtryski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!