Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica (przekładnia kierownicza)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. W przednim zawieszeniu słychać dzwięk głuchego pukania zwłaszcza na małych nierównościach asfaltu. Ruszając kierownicą prawo lewo na zgaszonym silniku jest ok, ale już na "zapalonym" słychać pukanie i delikatnie czuć to pod nogami. Diagności, mechanicy itp stwierdzili ze w zawieszeniu zadnych luzów nie ma, a jest to wina małego luzu na maglownicy. Czasami pukanie ewidentnie pochodzi od strony pasażera...czy jest możliwe zeby tak sie przesosiło i było to spowodowane tym luzem w przekładni :-)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na zgaszonym silniku ruszając kierownica też słychac delikatne pukanie...podczas jazdy dzwięki raczej dochodzą z obu stron (troche cięzko ustalić)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis popekały jakis gumki w tłoczkach z przodu i halmcowy zaczął sie sączyć .Gumy stabilizatora do wymiany. Co 15kkm wysiadają.

 

Co to ma wspólnego z tematem wątku <piwko>

Dodatkowo coś Ci się z klawiaturą dzieje, pl-literki Ci giną.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Chciałbym skasować delikatny luz na maglownicy i w związku z tym mam pytanie. Czy tą sześciokątną śrubą do regulacji chcąc zniwelować luz kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy odwrotnie?.

Edytowane przez Lysy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie znalazłem (może za słabo szukałem) ale też nie chcę zakładać nowego tematu więc się dopiszę. Przymierzam się do wymontowania maglownicy w swojej megance aby oddać ją do regeneracji bo są luzy. Czy ktoś ma może instrukcję krok po kroku z fotkami jak wymontować maglownicę? Mam książkę "sam naprawiam" ale wiadomo że ładny opis krok po kroku z fotkami jest lepszy przy rozkładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek4000, opisz dokładniej te luzy na maglownicy. Może wystarczy skasować luz śrubą regulacyjną. U mnie jest tak, że na zgaszonym silniku, kręcąc energicznie w prawo i w lewo słychać metaliczne stuki. Słychać je również przy przejeżdżaniu przez kocie łby lub torowisko - stuki są od strony kierowcy. Zamierzam skasować te luzy śrubą regulacyjną, ale obawiam się, że kierownica będzie ciężej chodzić (gdzie i tak chodzi już ciężko po rozgrzaniu auta....).

Edytowane przez herrscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy są już od prawie 2 lat i są coraz mocniejsze. Tak wiem już dawno powinienem to zrobić ale robię tak ze 2 tys km rocznie samochodem i szkoda było mi kasy. Nie wiem jak przy kręceniu kierownicą ale będę za pół godziny w garażu to sprawdzę. Na początku było tak że na przeglądzie na prostych kołach nie było nic. Dopiero na skręconych był luz i można było ruszać drążkiem w maglownicy, zarówno z jednej jak i drugiej strony w zależności od kierunku skręcenia kół. Było też słychać głośne stuki podczas jazdy po wybojach na skręconych kołach. Od niedawna czasem słychać też stuki na wybojach gdy koła są proste. Diagnosta to mój znajomy i powiedział że maglownica do wymiany lub regeneracji. Wreszcie mam czas i kasę żeby się tym zająć to ruszyłem z tematem.

 

 

EDIT:

Byłem w garażu. Podczas kręcenia kierownicą nie ma żadnych stuków.

 

Dodano: 11 sie 2014 - 12:26

Wziąłem się za wyciąganie. Ale zauważyłem że brak mi kilku narzędzi aby to zrobić. Zadzwoniłem na warsztat i gdy powiedzieli mi że za wyciągnięcie i włożenie po regeneracji zapłacę tylko 150zł to stwierdziłem że nie chce mi się siedzieć 2 dni pod samochodem. Czekam jeszcze tydzień aż skończą urlop w warsztacie i oddaję żeby wyciągnęli maglownicę.

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu wjechałem na kanał by dobrać się do śruby regulacyjnej. No i zaskoczenie... śruba jest tak umiejscowiona, że nie da się tam włożyć żadnego klucza. Chyba bez wyjmowania magla nie da się tego luzu wyregulowa. I teraz pytanie... Niebawem mam przegląd techniczny. Diagnosta może się doczepić luzu na tej tulejce? Generalnie na drążkach i końcówkach luzu na pewno nie ma (dokładnie sprawdzałem), koła precyzyjnie reagują na ruchy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia: Uszkodzone łożysko mcpersona słychać w momencie kręcenia kierownicą na postoju (np. przez wykonanie pełnego obrotu kierą...) - może być słychać stuknięcia/trzaski. Łożysko mcpersona można łatwo sprawdzić unosząc auto na podnośniku - jedna osoba kręci kierownicą, a druga chwyta za sprężynę - będzie czuć takie chrobotanie, przeskakiwanie.

Natomiast jeśli stuka przy szybkich i krótkich ruchach kierownicy prawo/lewo - to źródłem może być luz w maglownicy (wytarta tulejka, luz międzyzębny) lub uszkodzone drążki, końcówki drążków albo luz na krzyżaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o skasowanie luzu na maglownicy, wcale nie trzeba odkręcać magla. Leciutko wystarczy wziąć młotek i jakiś przecinak i udeżyć uderzyć w odpowiednim kierunku aby przykręcić śrubę. Wiem bo u mnie taka rzecz była zrobiona pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaGeeR, u Ciebie też dostęp do śruby jest jedynie przez wąską szparę? Ostatnio będąc na kanale próbowałem jakoś dobrać się do tej śruby imbusowej, używając odpowiednio powyginanych prętów, ale niestety ani drgnęła, dostęp jest fatalny i mało co widać. Myślałem, żeby ten otwór fleksem lekko powiększyć...

Napisałeś, że regulacji dokonywałes młotkiem i przecinakiem - rozumiem, że naparzałeś w tą perforowaną obwódkę śruby imbusowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, stwierdziłem wyciek z maglownicy, mechanik stwierdził, iż nadaje się ona do regeneracji. Poradźcie, gdzie i za ile w okolicy Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej to zrobić. Jakie zakłady polecacie i jaki koszt jest do zaakceptowania....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!