Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna wycieraczka w Scenic Ph1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem z kupnem tylej wycieraczki do scenica ph1 jakiej bym nie założył, jak bym jej nie doginał to i tak zbiera jak jej się chce....

Są jakieś specjalne dedykowane wycieraczki, które działają???

Może ktoś ma jakiś patent na to jak to zrobić???

pozdrawiam

m.tybuszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na wzmocnienie docisku. Mam tak w starszym sceniolu i działa na całej długości pióra. Trzeba ramię zdemontować z mocowania do osi, tam gdzie się odchyla, odpowiednio podpiłować i podgiąć sprężynę. do tego musisz całe ramię z osi przekładni zdjąć, szyba nie pozwala by to w potrzebny sposób rozebrać zamontowane na aucie. Niestety nie mam fotek jak to zrobiłem. Na to musiałbyś poczekać do jutra, może do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak: (obiecane fotki)

Ten narożnik ramienia wycieraczki trzeba podpiłować

14042012113kopia.jpg

Otwierasz osłonkę i popuszczasz nakrętkę

29042011020800x6.jpg

Zastosuj jakikolwiek ściągacz, tu ściągacz do gałek zawieszenia

29042011021800x6.jpg

Po zdjęciu ramienia chwytasz część z otworem na oś w jedną rękę, a ramię w drugą i przeginasz w stronę sprężyny. (tu akurat fotki na starym rozerwanym elemencie osadzenia na osi oraz nowym ramieniu od CLIO II, nie chciało mi się ze sceniola demontować)

14042012120800x6.jpg

Otrzymujesz takie 3 klocki. Tu trzeba obciąć, spiłować, lub zeszlifować na owalnie narożnik zaznaczony na czerwono. to ten fragment nie pozwala na większy docisk ramienia do szyby.

14042012121800x6.jpg

Teraz podginasz sprężynę, przez co się skraca i jest większa siła docisku do szyby. Wystarczy dwoje kombinerek.

Podgiąć należy +/- tyle ile na czerwono narysowane. Opcjonalnie, jeśli by blokowało po poskładaniu, to jeszcze raz rozebrać i podciąć od dołu, tak by z zewnątrz nadal jak fabryczne wyglądało to co strzałką zaznaczone.

140420121228vvv.jpg

Poskładać w odwrotnej kolejności, zawiesić sprężynę na swoich miejscach i tak jak przy rozłączaniu, połączyć. Także w rekach jest to możliwe. Zauważysz, że teraz ramie jest bardziej "domknięte" jak było wcześniej, co skutkuje większym dociskiem ramienia, a tym samym pióra wycieraczki do szyby.

A tak po tej przeróbce wyciera. (fotka robiona w czasie deszczu, więc lekko poprawiłem linią granicę pomiędzy częścią wytartą i zabrudzoną)

140420121248kxk.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość jsordyl1972

I po problemie, wyciera 100% szyby, dzięki za pomoc !! Kupiłem nową wycieraczkę bo myślałem że coś nie tak ze starą, wycierała przed zabiegiem tak samo- nie do konca górnej szyby, teraz po zabiegu mam dwie dobre :)

:( dla pomysłodawcy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość TomekJac

połączyłem z już istniejącym tematem

Cześć

 

Mam problem z tylną wycieraczką. Otóż nie jest ona w stanie wytrzeć szyby w całym swym zasięgu. Gdy jest w prawie że pionie, jej koniec nie dotyka w ogóle szyby, przez co akurat w miejscu, gdzie przydałoby się, żeby szyba była wytarta, woda zostaje.

 

Na nic nie zdały się wymiany wycieraczek, łącznie z drogim Boshem czy innym, w całości wykonanym z gumy wynalazku. Tak samo nie pomaga próba dogięcia wycieraczki - szyba po prostu ma taką dziwną krzywiznę, że nie pokryje całej.

 

Zauważyłem też, że jeśli siłą próbuję ten koniec docisnąć, to znów w samym środku brakuje docisku do niej.

 

Niby to wszystko to szczegół, ale jednak lubię gdy wszystkio mi w aucie chodzi, tak jak powinno ;P Spotkaliście się z czymś takim?

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich, mam problem z tylną wycieraczką w moim scenicu. Po włączeniu działa ale strasznie wyje, nie wiem co się dzieje? Proszę o pomoc!! :(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu działa ale strasznie wyje, nie wiem co się dzieje? Proszę o pomoc!!

W downloadzie leży sobie manual mojego autorstwa jak tą przekładnię zregenerować, nawet jak jest zanitowana, nierozbieralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!