Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hałaśliwe buczenie alternatora/ naciąg paska alternatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zająłem się dziś wymianą pasków akcesorii w K7M gdyż często mi piszczały.

przy okazji dowiedziałem się skąd dochodzi w moim silniku taki twardy, metaliczny stukot, mechanik podejrzewał że to panewki lecz po odłączeniu alternatora na pasku stukotu tego nie ma. Podczas jazdy słyszalne jest to jakby wycie jakiegoś łożyska, na wolnych obrotach słychać stukot.

Sprawdzałem ręcznie rolkę alternatora i wydaje się sprawna bez luzów, gdy zakręcę nią słychać delikatnie szum żużytego już lekko łożyska. Czy ta część jest wymienialna? jeśli tak to jak to się ma do kosztów? Zaznaczam że brak problemów z ładowaniem.

Kolejna sprawa to mimo wymiany pasków na nowe BOSCH-a, nadal przy odpalaniu zapiszczy, zapiszczy bardziej twardo niż na starym.

Podejrzewam zbyt słaby naciąg na alternatorze, czy jest jakiś sposób by w komfortowy sposób napiąć i przytrzymać jakoś ten alternator, za nic nie mam go gdzie złapać, ani od dołu ani od góry żeby go dobrze naciągnąć, próbowałem również za pomocą dodatkowej pary rąk lecz bez skutku.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

Edytowane przez blade91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator jak najbardziej się da zregenerować, zwykle wymienia się łożyska wirnika. Z Twojego opisu wynika, że właśnie one są do wymiany.

Koszt takiej operacji to ok 150-200 zł, wszystko zależy od warsztatu i tego czy wyjmiesz sobie sam alternator czy będzie to robił jakiś mechanik.

Z tego co wiem to dobre warsztaty lub zakłady czasami mają typowe, zregenerowane już rozruszniki/alternatory. Przynosisz swój i dostajesz regenerowany za dopłatą. Zwykle nie ma problemu gdybyś jednak chciał naprawić swój.

Budowa alternatora też nie jest bardzo skomplikowana i łożyska możesz wymienić samodzielnie, z tym, że możesz nie mieć odpowiednich ściągaczy lub jakiś innych drobnych części.

Po naprawie nie powinno piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również alternator słychać podczas pracy silnika w mojej megi i wczoraj zdjąłem paski od pompy wspomagania i alternatora. Alternator szumi jak zakręci się tą rolką co pasek na niej jest. Ale ogólnie obrót nie ma jakiś oporów, sama rolka nie ma luzów. Tylko ten szum. Najdziwniejsze jest to że jest tak już ponad rok i nie wiem czy oddawać go do regeneracji czy jeszcze mam na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!