Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przed zakupem samochodu, jaki typ? na co uważać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżym użytkownikiem tego forum.

Mam do was wielką prośbę, od roku chcę zakupić Renault Megane I, gdyż one mi się bardzo podobają, miałem okazję przejechać się tym samochodem (niestety tylko jako pasażer), z Łodzi za Wrocław i spowrotem mieliśmy taką wycieczkę. Oczywiście auto było na gaz, i zadziwiło mnie spalanie, gdyż za ok 100zł (gaz) zrobiliśmy gdzieś ok. 500km :). Od tamtej pory jestem bardzo zainteresowany tego typu samochodem. Kierowca (kolega) nie polecał mi tego samochodu, gdyż według niego nie ma tzw. ,,kopyta'' po drugie niby często robi się zawieszenie i trzeba dużo ładować w taki samochód pieniędzy.

Ja jestem innego zdania, wujek i babcia mówią mi żebym nie kupywał auta na gaz, ponieważ silnik się psuje, wyższa opłata za przegląd technczny, cz esto trzeba jeździć na regulację gazu itp. Sam też jestem trochę niezbyt przekonany do gazu, gdyż często jak przechodzę blisko jakiegoś samochodu, który stoi (widać korek od wlewu na gaz) śmierdzi gazem, po drugie w razie wypadku (ktoś uderzy w tył samochodu) to wylecę w powietrzę?

Mam do was prośbę, chciałbym abyście poradzili mi jaki najlepszy jest typ samochodu (tzn. pojemość itp.) z Renault Megane I.

Jaki silnik najlepiej wybrać? Jaki najlepeszy silnik do zagazowania? Lusterka elek.? Szyby elek.? podgrzewane fotele? klimatyzacja? ABS?

Interesuje mnie auto które będzie mało paliło, hatchback, żeby miało tzw. ,,odejście'' auto które nie zacznie mi się psuć itp.

Co do kosztów samochodu to mam odłożone 6.000 zł i da się coś wybrać z Megane?

I jeszcze jedna prośba, gdybym kupował samochód na co zwrócić uwagę? w jakich miejscach w meganie często występuje korozja? żeby nie okazało się, że zaraz po zakupie samochodu noga podczas jazdy mi wypadnie na ulicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach możesz już szukać Megane I PH II.

Auta po lifcie już raczej nie mają dużych problemów z korozją.

Szukaj silnika 1,4 16V, albo 1,6 16V, dobrze znoszą gaz i nie są paliwożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych autach największą bolączką są wycieki ze skrzyni biegów, więc warto sprawdzić, czy na postoju nie ma pod autem kałuży oleju.

Warto sprawdzić zbieżność i geometrię podwozia, stukami w zawieszeniu nie ma się co za bardzo przejmować, części są tanie i dość łatwe w wymianie.

W silnikach 16V zdarzają się padnięte cewki zapłonowe i trzeba zwrócić uwagę, czy silnik chodzi równo i nie ma kłopotów z rozpędzaniem.

Warto sprawdzić, czy auto ma dwa działające kluczyki.

Mimo, że auto nie jest drogie, to warto odżałować 100-200 zł na przegląd w ASO przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten budżet nie kupi phII do jazdy. :)

Ten budżet wystarczy (a może i nie) do zakupu phI w nienajgorszym stanie, Części są w różnej cenie, zależy którą chcemy kupić :) phII do jazdy to 8 tyś. zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tyś w benzyniaku

+ musiałbym samemu zrobić gaz?

Ile kosztuje zamontowanie gazu? Najlepiej jest w koło zapasowe schować? Jaki litrasz się mieści butli?

Czasem jak przechodzę obok samochodu, który jest na gaz śmierdzi mi gazem.

Wadliwa instalacja czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem gazu ale w zapalniczkach a nie silnikach samochodowych. Ale opieram się na opinii osób z pracy, które u nich zakładały. I są zadowolone z instalacji jakie im założyli. Podstawa dobry silnik i odpowiednia wiedza instalatorów LPG.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powietrze nie wylecisz - to bajki, silnik po dupie nie dostaje, ale z kosztami to już nie tak różowo, bo żeby mieć dobrą instalację, to trzeba zrobić porządnie, nie po kosztach. Potem co jakiś czas regulacja, wymiana drobnych części, no i droższe przeglądy. Dodatkowo częstsza zmiana świec i być może oleju. Mimo wszystko przy obecnych cenach benzyny, o ile się dużo jeździ - warto (na stronach niektórych firm instalujących LPG masz kalkulatory w jakim czasie instalacja się zwróci przy określonym rocznym przebiegu). Jeśli planujesz kupić model przedliftowy, zwłaszcza z silnikiem 1,4 to go nie gazuj, bo naprawdę ledwo jedzie, a o "odejściu" nie masz co marzyć. Lepiej odłóż jeszcze trochę i kup ph2, a najbardziej się opłaca z założoną już instalacją (byle dobrą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich wielbicieli Renault mam takie pytanie jestem przed zakupem Renówki jeszcze sie nie zdecydowałem wybór padnie na jeden z dwóch modeli Scenic II lub Megane II kombi ma to być autko rodzinne na wczasy i inne wypady bedę je zagazowywał jakie byście mogli polecić silniki czy 1,6 w sceniku nie bedzie za słaby na gaz jak z bagażnikami ile posiadają litrów wiadomo ze butla pójdzie w koło to gdzieś trzeba zapas wozic padnie na bagażnik czy nie bedzie mało na bagaże na wczasy dla 3 osobowej rodzinki z góry dzięki za wszelkie informacje

 

pozdrawiam przyszły użytkownik Reni

Edytowane przez mario1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ten kkolega, babcia wujek i inni się znają na renault jak ja na camry.

Kupuj 1.6 RT i nie marudź.

 

Dodano: 16 mar 2013 - 08:45

Ja też nie jestem przekonany do gazu, bo silnik za przeproszeniem ,,po dupie'' dostaje.

Dzięki za pomoc chłopaki ! :notacrook:

 

Jak mi się podobają tacy myślący ludzie heh.

Kupujesz benzyniaka zakładasz lpg jeździsz na gwarancji lpg 3lata bez ilości km później albo sprzedajesz albo jeździsz dalej jak autko się nie znudzi.

silniki to zarzynają małolaci w beemach a nie renault, bo karki i młodziki mówią że to za mułowate scenic to rodzinny wózek nie wyścigówka typu bmw lub renault coupe, audi 2.6 itd.

każda instalka lpg się psuje ale jeśli od czasu do czasu wydasz 100zł rocznie na wymianę filterka itp to nie zubożejesz.miałem ok 6aut z lpg i nie narzekam. czyść przedewszystkim odmę i filterek gazu a pojeździsz i nie słuchaj że silnik dostaje ile chcesz km robić rocznie 100tyś? kiedy ten silnik chcesz zamulić??? zamulisz jeśli jusz kupisz zamulony jakimiś dr.pomagaczami co lali do silnika ale nie zjeb...sz zdrowego silnika gazem.

Podejdź do salonu z autami zaputaj o nowy model za 80tyś. i powiedz że założysz do niego gaz -zobacz co ci odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!