Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

NIBY BANALNE ALE PROSZE O POMOC :)


Gaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam -

Od dwóch lat mam Renault Megane 5 drzwiowy , rok produkcji 1995, silnik 1390 benzyna. Kupiłam to autko we Francji i właściwie od poczatku nic się z nim nie dzieje oprócz 3 detali:

 

1. Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby - czy jest on zasilany tym samym płynem co szyba przednia czy jest gdzies inny zbiornik ????

2. przy kierownicy mam fabryczny pilot satelite do radia, radio też jest fabryczne Renault Phillips prosze o info czy ma ktoś może schemat żeby podłączyć tego pilota do radia ??????

3. ostatnio przestała mi świecić kontrolka od świateł czy wymiana żarówki wymaga rozebrania całej deski ???????????

 

Dziękuję za informacje i do usłyszenia

 

Gaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do schematow zajzyj na pikurowe ftp

 

ad 1. wszystko jest zasilane z jednego zbiornika, mogla albo pasc pompka (slychac czy pracuje jak chcesz spryskac tylna szybe?) albo rurka do tylnej szyby jest uszkodzona/niedrozna

ad 3. z tego co sie orientuje to niestety chyba tak. ale nie jest to zbyt skomplikowane, pare srubek i schodzi caly kokpit, ale nie dam sobie reki uciac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slychac, slychac tylko jakos plyn nie leci :mrgreen: wiec wnioskuje że jest tak jak mówisz - przewód gdzieś przestał przewodzić ;P

 

Ano niekoniecznie.

JEżeli chcesz pomajsterkować to dostań się do samej pompki. Znajduje się za prawym przednim nadkolem. Posiadając sprytne rączki :) można to zrobić bez ściągania nadkola. Odchyla sie jego tylną cześć. Pompka jest wetknięta w zbiornik płynu. Po wydostaniu jej odepnij oba wężyki i zamień je miejscami. Jeżeli teraz nie popłynie na przednią szybę (a sądzę że tak będzie) to znaczy, że stała się typowa usterka. W tym rozdzielaczu "przód - tył" jest tłoczek wypełniony gumą. Guma z jakiś powodów czasem puchnie uniemożliwiając swobodny ruch tłoczka. Trzeba ją obciąć nożykiem na równo z krawedzią tłoczka, a jeśli to się nie uda wydłubać ja całkowicie i wypełnić tłoczek silikonem.

Usterka ta dość czesto się zdaża i wielu Pikurów juz to przerabiało ;-)

Jeśli zamiana węzyków miejscami nie spowoduje zmiany niespryskiwanej szyby, to mozna spróbować przepchnąć sam niedrożmy wężyk. Większa strzykawka z wodą powinna do tego wystarczyć. Raz od strony pompki, a jeśli się nie da to od strony spryskiwacza (to pozwoli wypchnąć zabrudzenia).

 

ostatnio przestała mi świecić kontrolka od świateł czy wymiana żarówki wymaga rozebrania całej deski ???????????

 

No więc od początku.

Nie wiem jak w fazie I, ale u mnie w phII z elektronicznym licznikiem kilometrów zegary nie są podświetlane żarówkami tylko diodami SMD wlutowanymi na płytkę drukowaną. Być może u Ciebie są jednak żarówki.

Aby się tam dostać:

1. zdejmujesz zaślepki głośników wysokotonowych

2. odkrecasz dwie śrubki torx, które tam znajdziesz

3. opuszczasz kierownicę max do dołu

4. zdejmujesz cały ten parapet spod szyby (trzyma się już tylko na kilku zatrzaskach)

5. wszystko już jest na wierzchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie zdaje ze sa ledy... w takim razie mogl jakis lut sie ztentegowac... :mrgreen: tak jak to ma miejsce w slynnym panelu climatronic'a w LII (jestem po naprawie takowego - GENIALNIE proste), w takim przypadku trzeba by przegladnac plytke czy gdzies luty nie sa naruszone, moze nawet przy samej diodzie ktora nie swieci. a obstawiam luty bo diody sie (w sumie) nie przepalaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w megi z `95 są żaróweczki - polecam założyć sobie diodki w oprawach takich samych jak żaróweczki są już dostępne - drobny problem tylko bo w diodach trzeba odpowiednio je wkręcić - podłączyć - ma znaczenie polaryzacja czyli gdzie + a gdzie - :!:

 

2. przy kierownicy mam fabryczny pilot satelite do radia, radio też jest fabryczne Renault Phillips prosze o info czy ma ktoś może schemat żeby podłączyć tego pilota do radia ??????

 

Jeśli masz fabryczne to powinno być podłączone i działać :!: Jeśli nie działa to może wtyczka się poluzowała bo powinna być orginalnie dawali no chyba, że ktoś tam pchał już łapska i ją wyciął lub tylko odłączył :mrgreen: No i powinien być jeszcze wyświetlacz obok wskażnika godzina - temp. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. przy kierownicy mam fabryczny pilot satelite do radia, radio też jest fabryczne Renault Phillips prosze o info czy ma ktoś może schemat żeby podłączyć tego pilota do radia ??????

Poszukaj tutaj

tudio24.prv.pl/"]http://[ciach]tudio24.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!