Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

'Skontroluj samochód' po tymczasowej podmianie licznka


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka, w zeszłym roku przed wakacjami podmieniłem na chwile licznik z wersji GT ze swoim (licznik był z bogatszej wersji ale miał mniej nalatane niż mój). Na liczniku odrazu zapalił mi się kluczyk oraz wesoły pomarańczowy komunikat "Sprawdź samochód' - czy jakoś tak.

No więc wystraszony tym komunikatem wyłączyłem silnik, odpiąłem licznik z GT, podłączyłem swój licznik i ku mojemu zaskoczeniu komunikat pozostał nadal...

Zakupiłem więc MAXIECU aby skasować te błędy. Po uruchomieniu programu i przeleceniu poszczególnych sterowników znalazłem błędy w jednyn z nim (tablica wskaźników). Klikam więc na 'kasuj błędy' ale to nic nie daje... błędy pozostają

post-57338-0-86544600-1406408009_thumb.png

 

Jako, że auto normalnie jeździ, odpala bez problemu i w ogóle temat olałem. Miesiąc później zawiozłem auto do elektryka gdzie stało tydzień czasu. Jest to jakaś większa firma z Oświęcimia. Ogólnie w necie mają dużo pozytywnych opinii ale do rzeczy. Auto stało u nich tydzień, skasowali mnie na 150 PLN ale problemu nie rozwiązali. Stwierdzili, że mają teraz dużo roboty i powiedzieli zebym ew. przywiózł im auto jeszcze raz po wakacjach (wrzesień 2013). Jako, że poczułem się troche oszukany - bo w sumie nic nie zrobili a kase zebrali temat znów odpuśiłem.

Dzisiaj auto wróciło od innego elektryka, męczył się z nim dwa dni i niestety też nie podołał... Facet przy mnie podpiął CLIPa pod auto, puścił jakiś tam skan i krok po kroku pokazuje mi wszystkie moduły że świecą się na zielono i nie ma na nich błędów a mimo to komunikat nie gaśnie... Powiedział, że problem będzie najpiewniej z systemem multimediów ale że potrzebuje na to więcej czasu a że auto wział na warsztat po za 'kolejnością' to poprosił żebym mu je podrzucił po urlopie.

 

Teraz do rzeczy:

Co mogę zrobić z tym komunikatem? Jak się go pozbyć?

Niby to nie przeszkadza w niczym, bo auto normalnie jeździ i w ogóle ale rozważam sprzedaż tego auta i kupno kombika a jak ewentualny potencjalny nabywca zobaczy taki radosny komunikat to odrazu odstąpi od kupna...

 

Ostatecznie wyślę licznik do @cinas_ w nadziei że pomoże ale nie wiem czy da radę bez auta...

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to iż masz aktywne funkcje w liczniku do modułów którch nie masz , pierwszy raz widzę coś takiego iż po podmianie licznika taki bałagan się zrobił

Renault commander i sprawa załatwona - lub niech ktoś zrobi reprog licznika i powinno ustawić się zgodnie z tym co było fabrycznie w aucie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo problem nie był w aktywnych modułach które pokazwał maxi ecu a w... module odłączenia akumulatora :|

miałem wsadzony 1 pinowy a powinienem mieć 3 pinowy :| nie wiem skąd i jak takie coś się stało bo wcześniej wszystko działało... dzisiaj podmieniłem ten moduł u komunikat 'skontroluj samochód' zniknął... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!