Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Licznik od benzyny do diesla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Miałem możliwość kupić okazyjnie tanio kupić licznik od Scenica, tyle że pochodzi on od benzyny 1.6 a ja jeżdzę 1.9dTi. Jest to najstarszy typowy licznik bez komputera pokładowego. Skusiłem się tym bardziej dlatego że mój poprzedni licznik był uszkodzony i miał zegarek zamiast obrotomierza.

Wszystko fajnie działa, tylko występuje problem z obrotami. Sygnał na obrotomierz idzie ze stojana alternatora, tylko nie wiem czy problem to wina alternatora, licznika a może czegoś innego. Mianowicie chodzi o to, że po uruchomieniu auta obroty wskakują od razu na 6500, po dodaniu gazu wskazówka odbija się od blokady (dołem) i wraca do zera, później po dodaniu gazu chodzi "w miarę" dobrze, jednak nie satysfakcjonuje mnie to - wskazówka przeskakuje zamiast płynnie wzrastać itp.

Wyczytałem że benzyna bierze sygnał do obrotomierza z czujnika położenia wału na łączeniu skrzyni z silnikiem. Może to kwestia tego, że sygnały pochodzą z innych miejsc?

Próbowałem w szereg do sygnału dołączyć potencjometr żeby obniżyć jego moc, ale nic to nie pomogło - udało mi się wyregulować luźne obroty na 1000 na skali, ale po dodaniu gazu wskazówka idzie w dół zamiast w górę...

Podsumowując, czy mogę zrobić cokolwiek żeby uzyskać prawidłowe działanie obrotomierza? Nie musi być jakoś idealnie wyskalowany, ważne żeby ta wskazówka nie leżała i działała jak powinna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Emzet24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że licznik dostałem za bezcen, a nie będę teraz kupował kolejnego. Prosiłbym o konkretne pomysły lub rady, bo tyle że się da to też mogę wywnioskować ;) Może na przykład w dieslu też występuje coś takiego jak czujnik położenia wału i mogę się tam wpiąć? Nie znam się na tym, jestem bardziej obeznany pod względem elektryki niż mechaniki.

 

@edit

Udało mi się rozwiązać problem, obrotomierz działa idealnie. Jeśli będzie zainteresowanie, mogę opisać dokładniej co i jak zrobić żeby działało, bądź napisać tutorial.

Edytowane przez Emzet24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!