Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Masa na przewodzie zasilającym bezpieczniki w komorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem SCENIC II z silnikiem 1.5 dci.

Problem wygląda następująco. Jakiś miesiąc temu padł mi akumulator, wymieniłem go i zaczął się problem, tzn. autko jeszcze pojeździło parę dni i umarło. Szybka diagnoza - przepalony CAL2. Długo się nie zastanawiałem i wyciągnąłem rozrusznik, sprawdziłem (był również u elektryka) i jest ok, przy okazji wymieniłem szczotki i tulejki. Szukałem dalej i okazało się, że jest masa na przewodzie "+", który zasila skrzynkę bezpieczników i moduł w komorze silnika, jest on zabezpieczony CAL2 na klemie. Zwarcie do masy wychodzi z bezpiecznika nr 4 (777), który jest odpowiedzialny za zasilanie skrzynki bezpieczników w kabinie (260). Dalsze poszukiwania doprowadziły mnie do przekaźnika A (260) i do bezpiecznika W (260). Przekaźnik jest odpowiedzialny za "zasilanie przełączników podnośników szyb

przednich po stronie kierowcy", a bezpiecznik od "ogrzewanych lusterek wstecznych kierowcy i pasażera". Dodam, że masa jest na obu gniazdach bezpiecznika W i na 3 gniazdach przekaźnika A. Znalazłem też, przepalona kostkę PPH1 w module (1337), a dokładniej przepalony pin 2 odpowiedzialny za "sterowanie + ogrzewanie tylnej szyby zabezpieczony " i również jest na nim masa. Podłoga w aucie jest sucha, kostki i bezpieczniki pod fotelem bez widocznej śniedzi. Ręce mi już opadają. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, to bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!