Skocz do zawartości

wicherek0107732

Nowy użytkownik
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Samochód

  • Silnik
    1,6
  • Przebieg (tys.km)
    0

Ostatnie wizyty

344 wyświetleń profilu

Osiągnięcia wicherek0107732

Wsparcie

Wsparcie (5/14)

  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Tydzień pierwszy skończony
  • Miesiąc później
  • Po roku

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. ostatnio przy zimnym silniku renata nie chcę zapalić ,trzeba się troszkę namęczyć by zaskoczyła, a jak już zaskoczy strasznie kopci i chyba nie pracuje na wszystkie gary , po przegazowaniu wszystko wraca do normy.Podczas jazdy ma również co jakiś czas kłopoty , na kilka sekund auto muli po czym odżywa .Nie wiem może jakaś świeca się przepaliła , macie jakieś pomysły , dodam że na kompie żadnych błedów nie ma Zwracaj uwagę gdzie zakładasz wątki, jaki benzyna i diesel to dwa różne silniki. Przenoszę w odpowiednie miejsce.
  2. dzisiaj ponownie podpiąłem kompa - wyszło błąd czujnika klimy i błąd związany z kostką-wtyczką od egr , mechanik mówił że może to być spowodowane przez ten czujnik klimy - podobno daje za mało volt do wtyczki egr czy to możliwe?
  3. witam od dłuższego czasu próbuje rozwiązać problem związany z moją megi II phI 1,9 dci 2004r SPRAWA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO najpierw napis service gasnący po ponownym uruchomieniu silnika -myślałem że to świece następnie doszedł wyraźny spadek mocy + komunikat sprawdz wtryski podłączenie pod kompa wykazało aż8 błędów wszystkie dotyczyły egr egr wyczyszczony ale błąd nadal nie ustąpił więc wymieniłem egr na nowy po przejechaniu kilku km zaświeciły się ponownie service i znaczek usterka silnika ale co dziwne samochód już nie traci na mocy a na kompie znikł komunikat sprawdz wtryski teraz komunikat brzmi na message avinible , czy coś takiego Co to może być bo już mnie krew zalewa , a nie mam ochoty ponownie podjeżdzać na komputer już 3 raz w tym miesiącu Dodam że ostatnio wymieniłem jeszcze świece i filtr paliwa (filtr nie wiem czy dobrze wymieniłem bo nie było oznaczenia którą stroną go włożyć ale pasował z każdej strony , zalałem go odpowietrzyłem zatrybił od razu silnik)
  4. megane II phI 1,9 DCI 2004r co do cewek - nie wiem jakiej są firmy
  5. WITAM Ze względu że nie znalazłem w szukajce podobnego przypadku zakładam nowy wątek Mój problem wygląda następująco: od jakiegoś czasu przy porannym rozruchu zapalała się kontrolka service + sprawdz wtryski , po rozgrzaniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy brak kontrolki service , brak błedu spalenie ok , moc też ok - podejrzewałem spaloną swiecę ale dzisiaj podczas jazdy ( brak kontrolki service i błedu - spowodowane ponownym odpaleniem auta na ciepłym silniku) nagle zapaliła się kontrolka service , bład wtrysków i spadek mocy Po przepaleniu autka - jazda na wysokich obrotach kontrolka gasnie i wszystko wraca do normy , by po pewnym krótkim czasie znów się pojawiła Co może być przyczyną , może ktoś miał podobną sytuację ?
  6. łączniki są ok , chodzi mi o gumy stabilizatora są 2 szt przykręcone obejmą w kształcie litery U Usunąłem link do zdjęcia
  7. Mam do wymiany gumy stabilizatora , lecz mam problem z ich wymianą Po ściągnięciu koła mam dostep do jednej śruby obejmy mocującej gume , a drugiej wogóle nie widzę nawet od spodu auta.Podejrzewam że trzeba ściągnąć kołyske by się dostać do drugiej tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić Może ktoś posiada manuala wymiany gum stabilizatora , albo sam je wymieniał i posiada jakiś schemat , które śruby odkręcić by się dostać do 2 śruby obejmy
  8. mam taki problem - odchodzi mi materiał z słupków , i niestety nie gdzies na rogu , tylko powstały takie pęcherze powietrza na środku , zastanawiam sięczym to przykleić Myślę nad jakimś klejem w strzykawce , tylko jakim by nie zostawił śladów , bo materiał ten jakiś cieniutki?
  9. wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody , więc raczej to nie napinacz
  10. w szukajce znalazłem podobny post tylko że dotyczył scenika z tym samym silnikiem , tam bardzo często w odpowiedzi przeczytałem że za takie zachowanie silnika odpowiedzialna jest poduszka silnika od strony rozrządu , czy to tak samo może dotyczyć mojego modelu?
  11. olej wymieniony ok 10 tys km temu , ale te dolegliwosci mam już od pewnego czasu więc sądze że to raczej nie olej [ Dodano: 2010-11-30, 20:22 ] NIE MA INNYCH POMYSŁÓW CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ ?
  12. Od jakiegoś czasu zauważyłem że moja megi 1,9 dci dziwnie pracuje na zimnym silniku , tzn słychać lekko rzężący pasek a po chwili dochodzi do tego jakieś chrobotanie z okolic rozrządu Rozrząd wymieniony pasek również co to może być , dodam że po przejechaniu kilku km jak silnik się nagrzeje wszystko pracuje idealnie
  13. na allegro masz listwę z blachy kwasoodpornej z napisem renault megane sport w cenie 50zł
  14. to nie jest lustrzane odbicie zdjęcie z netu jakiegoś anglika zapodane w celu dokładnej informacji o które nawiewy mi chodzi poprzez pociągniecie - a czy wówczas nie będzie problemu z włożeniem tego spowrotem , domyślam się że ten nadmuch jest od spodu połączony z czymś
  15. witam , jak ściągnąc ten nawiew pokazany na foto , chodzi o obie strony jak się za to zabrać ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...