Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr cząstek stałych.


Grisza011

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Scenicach 1.9 dCi z 2001 roku mogły być montowane filtry cząstek stałych?

Jak to sprawdzić? Czytałem dzisiaj artykuł w Autoświecie na temat depresatorów do oleju napędowego aby w niskich temperaturach było łatwiej uruchomić auto ,ale właśnie w autach z filtrem cząstek stałych nie można używac depresatorów.

Tankuje Vervę ON ale ponoć w miarę pewny jest tylko Arktyczny na Statoilu. Jesli mam FAP to zostaje mi tylko Arktyczny ON .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj pierdół napisanych przez jakiegoś redaktorka.

Pracuje w laboratorium i badam jakość paliw.

W zimie wszędzie mamy oleje zimowe.

Polska norma mówi ze olej zimowy to olej którego blokada zimnego filtra CFPP to max. -20.

czyli od -20 w dół.

Najczęściej jest to -25C dla czystego on i ok -30 dla oleju z dodatkiem estrów.

Uszlachetniacze lub dekompresatory obniżają dodatkowi blokadę filtra... ale po co skoro na zewnątrz mamy 0C???

Tankuje na BP i przy ostatnich mrozach -19C moja nie garażowana megii odpaila bez najmniejszego problemu.

Co do filtru cząstek stałych,

Dodatki dziłaja w ten sposób że zmniejszaja kopcenie, sadze powstała w spalaniu paliwa o mniejszej liczbe cetanowej. Im wieksza liczba cetanowa tym wieksza jest zdolnośc paliwa do zapłonu.

Pamietaj ze redaktor musi poprawnie pisac polszcyzna a nie znac sie dokladnie na temacie paliw, samochodow. najczęściej jest tak że cos tam gdzies uslyszy cos tam doda i powstaje super artykul na miare BRAVO.

Zreszta dlaczego akurat statoil?? BP Lotos Orlen tez maja paliwa arktyczne. Jednak w polsce raczej sie ich nie dostanie:)

Nie zmieniaj paliwa, zmien gazete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Nie ma filtru cząstek stałych.Na Twoje szczęście bo baaardzo kosztowna zabawka. Jak słusznie zauważył kolega dexterpl Auto Światy i tym podobne ogłupiacze (bez urazy)nawet do klozetu się nie nadają.Niestety nie mogę Ci polecić ŻADNEGO wydawanego w Polsce pisma (poza ściśle fachowymi) bo reprezentują poziom tabloidów.Smutna prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Scenicach 1.9 dCi z 2001 roku mogły być montowane filtry cząstek stałych?

 

Na pewno nie masz. Filtry czastek stalych byly montowane dopiero od roku 2005 i w tym celu została zwiekszona moc silnika 1.9dCi ze 120 -> 130 KM. Filtry maja na celu dopalania sadzy, magazynują ją po czym na konsoli na desce rozdzielczej kierowca widzi symbol filtra i powinien (zgodnie z tym co producent auta pisze) jechać dluższej przy określonej prędkości aby w filtrze wytworzyła sie odpowiednia temperatura (rzędu 600 st. C) aby sadza została spalona. M.in. dlatego ja kupilem swojego Scenica z 2004 roku - bo koszt wymiany tego filtra jest dosc znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz. Filtry czastek stalych byly montowane dopiero od roku 2005 i w tym celu została zwiekszona moc silnika 1.9dCi ze 120 -> 130 KM.

Dokladnie tak !!! Zostaly wprowadzone tylko i wylacznie potrzeby spelnienia normy emisji spalin EURO4 przez silniki 1,9 dCi i to w bardzo krotkiej serii. Nie dlugo pozniej silniki te spelnialy ta norme bez problemu i FAP'a wycofano. Dzisiaj pojawia sie bardzo sporadycznie (tylko w mocno wysilonych silnikach dCi i na pewno nie jest to 1,9).

Tak jak koledzy pisali kosztowne urzadzenie i trudne w uzytkowaniu. 'Wypalanie' filtra przez uzytkownika (po zapaleniu sie kontrolki FAP'a jazda co najmniej 80 kmh przez co najmniej 20 min i czestsze wymiany oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 2 rodzaje a może i są nadal.Jeden dopalał się sam ale za kosztownie o powinieneś po zapaleniu kontrolki od razu wyruszyć w dalsza podróż a drugi i stosował to VW wymagały dolewania bardzo kosztownego "dopalacza" do specjalnego zbiorniczka w bagażniku.

Jakbyś się nie obracał to i tak du.... z tyłu(to rosyjskie jest).

Cos mi sie widzi ,że jak tak dalej pójdzie to za kilka lat autka będą musiały wlec przyczepkę aby te wszystkie wspaniałe gadżety pomieścić.

Na całe szczęście przyszedł kryzys i może się opamiętamy.Ale chyba tylko na krótko jak uczy historia.

Pozdrawiam

Aha. raz widziałem nocą takiego nieszczęśnika to myślałem ,że na kosmodromie w Bajkonurze start sowieckiej rakiety balistycznej oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!