Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słaby nadmuch scenic II 2004r 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem w moim Scenicu II 2004 r - słabo dmucha z kratek nawiewu pomimo pełnej mocy działania dmuchawy -przez co nawet po włączeniu klimy bardzo powoli schodzi para z szyb. Nie jest to sprawa na pewno filtra PP ponieważ jak kupiłem auto i chciałem wymienić ten filtr to okazało się że go nie ma ( ktoś pewnie wyrzucił żeby lepiej dmuchało) . jeśli chodzi o dmuchawę to słychac że jej siła rośnie działa prawie jak odrzutowieć na najszybszym biegu ale z kratek wydostaje się mała ilość powietrza . Jeśli kroś miał podobny problem to proszę o pomoc.Chyba że filtr przeciwpyłkowy jest gdzieś głębiej bo jak odkręcę 2 motylki od klapki filtra i ją zdejmę to tam widzę pustkę. Może jednak filtr gdzieś tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dmucha to znaczy że na 99% zapchany jest albo filtr albo doloty powietrza. To że nie ma filtra nie znaczy że

ktoś pewnie wyrzucił żeby lepiej dmuchało
. Może wcisnął tam skarpetę, "bo mu wiało za bardzo" i chciał ciepełka <ok>

 

Na serio - proponuję pogrzebać od strony filtra i dolotów, zapewne coś blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Odgrzeję temat ponieważ i mnie dotknęła ta przypadłość. Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam słabszy nadmuch. Bez względu na ustawienie kierunku nadmuch ( nogi, podszybie, deska-przód) strumień powietrza jest wyraźnie słabszy niż parę miesięcy temu. Początkowo myślałem, że przyczyną jest zapchany filtr p.p , ale po jego wyjęciu nic się nie poprawiło. Dmuchawa pracuje prawidłowo, reaguje poprawnie na nastawy regulatora prędkości. Zdemontowałem dzisiaj plastiki na podszybiu ( na zewnątrz) po pomyślałem że może jakieś liście powpadały, ale tam czysto. Wyjąłem radio i prze otwór na nie sprawdziłem prace linek (mam manualną klimę) i też wszystko OK. Sytuacja jest nieco zagadkowa.

W ubiegłym roku dwukrotnie czyściłem nawiewy pianką do czyszczenia klimy i zastanawiam się, czy czegoś nie zapchałem przypadkowo ?

 

Sprawa jest dziwna.....może któryś z kolegów ma doświadczenia z usunięciem takiej usterki w Scenicu ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

patrzac od strony silnika, filtr jest posrodku samochodu z przewaga na strone pasazera :mrgreen: filtr jest w glebi ale dostep latwy - pokrywa odkrecana na dwa motylki.

slyszalem kilka opinii, ze generalnie wentylator/klima w II jest duzo gorsza od I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i sprawa się wyjaśniła..... wygląda to tak:

 

1. Nie będzie wydajnego nadmuchu bez filtra p.p.

2. Filtr p.p. nie dość że musi być, to jeszcze powinien być poprawnie założony.

 

Po prostu kołnierz filtra (ten z uchwytem) uszczelnia układ wentylacji. Jeśli filtra brakuje lub jest źle włożony ( tak jak było to w moim przypadku ) to układ jest nieszczelny i spada wydajność wentylacji wewnątrz kabiny.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!