Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam Meganke 1.4 16V kombi z 2000r kombi i chyba przesadziłem z pakowaniem na wakacje :cry: co przy polskich drogach kosztowało mnie uszkodzenie drążków skrętnych tylnej belki(pękły) :cry: , tłumika końcowego :cry: , harmonijki przy kolektorze wydechowym:cry: , opon z tyłu zachciało się 205/50R15 :cry: i felg (pokrzywiły się) :cry: . Koszt naprawy na drugim końcu polski to jedyne 2000 PLN z czego: 1100 nowe drążki, 400 używane opony, 200 prostowanie felg, 50 harmonijka i 250 robocizna. To i tak nieźle bo wróciłem na kołach a nie na lawecie bo było by o wiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czterech dorosłych każdy po 100 kg, dziecko 20 kg, paliwka pod korek 60 litrów, 2 kasty browarka, 12 napoi 2 litrowych, 10 -750 ml soków dla małe,j trzy torby ciuchów trochę żarcia i tak jakoś się nazbierało. Ale za rok biorę przyczepkę albo bagażnik dachowy to się ciężar rozłoży na obie osie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

dzis mialem przykra niespodzianke. jade sobie samochodem i po przejechaniu 0,5km od domu nagle cos glosno huklo w samochodzie zatrzymalem sie patrze a tu cala lewa strona siedzi. pojechalem do pobliskiego mechanika (bo jakims cudem dalo sie jeszcze jechac) i powiedzial ze to belka :D i teraz mam pytanie bo tak czytam posty i mam pytanie czy belka tylnego zawieszenia a belka skretna to jest to samo ? pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-09-08, 13:06 ]

i jeszcze jedno pytania czy oplaca sie taka belke regenerowac czy lepiej kupic używana w dobrym stanie ?

 

[ Dodano: 2007-09-08, 13:37 ]

i jeszcze jedno:P bo mi siedzi lewy tył, a prawy tył wydaje mi sie ze jest mniej wiecej tak samo jak byl wczesniej wiec czy to na 100% belka ??? pewnie tak bo skoro tak powiedzial mechanik i towarzyszyl przy tym huk to pewnie belka ale kto pyta nie błądzi :D z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Faktycznie belka cztero drążkowa jest szersza od dwu drążkowej????

Czyli że nie moge wpakować 4 drążkowej z megi tyle że dizel do 1.4 benzyna gdzie jest teraz 2 drążkowa[/b]

 

 

 

Rozumiem że nikt się nie orientuje w wymiarach a może ktoś wie ile może kosztować naprawa takiej belki rurowej i co trzeba wymienić???

 

[ Dodano: 2007-10-24, 21:34 ]

sprawa się wyjasniła zamiast belki rurowej na 2 drążkach kupiłem 4 drążkową od megi hb tyle ze dizel i pasuje na śruby NIE JEST SZERSZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

postanowiłem troszkę odświerzyć temat - może orientujecie się czy do meganki coupe ph 1 1.6e będzie pasowała belka z laguny ??? najchętniej z tarczami ale mogą być też i bębny. Ogólnie chodzi o to czy wszystko będzie śmigać (włącznie z abs em)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja także mam małe pytanko ale nie chce zakładać nowego tematu.

Czy gdybym sam sobie zmieniał belką i drążki skrętne w megane 97' to muszę ją jakos ustawić? Czy moze się auto źle prowadzić po takiej wymianie? Bo kolega twierdzi, żebym sam nie robił bo to ciężko później ustawić i na diagnostyce będzie jakby auto było przestawione. Czy ma racje? Robić samemu czy oddać do warszatatu? Czy założyć samemu i oddac tylko na regulacje?

Czy to sie wogóle reguluje i czy trzeba po tym ustawiać zbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!