Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Scenic ma ESP (przynajmniej tak mi się wydaje, bo mam taka kontrolkę na tablicy) Nie wiem czy to się specjalnie uruchamia bo normalnie się nie świeci tylko wówczas gdy nacisne przycisk (tam gdzie otwieranie tylnych szyb)

 

Wiem, że to jest układ antypoślizgowy ale jakie są wrażenia Wasze ? Lepiej mieć to włączone czy nie ? No i jak sprawdzić czy moje autko NA PEWNO to ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć włączone - to duży pomocnik dla przeciętnego kierowcy w sytuacjach ekstremalnych. Podejrzewam, że domyślnie jest ta opcja włączona i jak się pojawia kontrolka to pewnie się deaktywuje. Łatwo to sprawdzić. Kilka szusów na pustym placyku i już wiadomo :mrgreen:

 

Mnie raz ESP uratowało: Autostrada, zima, 160km/h, na lewym pasie leżał śnieg tak, że lewymi kołami wjechałem w niego. Zarzuciło mnie w lewo, kontra w prawo, brak obycia z takimi sytuacjami pokazał, że była trochę za mocna. gdyby nie ESP, który zapanował nad kierunkiem jazdy auta to pewnie w rowie bym skończył, a tak skończyłem na prawym pasie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

niegłupie, tyle, że ESP chyba działa dopiero od pewnej prędkości (np 30km/h) i do kontroli uślizgu kół przy ruszaniu wykorzystuje się inne systemy np. kontrolę trakcji

 

[uprzejmie proszę nie cytować 1:1 postu, na który się bezpośrednio odpowiada. Prezes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Scenicu tak to działa, a nazywa się właśnie ESP (tak jest w instrukcji). Jak był śnieg albo lód na ulicy to często mi się włączała kontrolka przy ruszaniu. Raz także podczas jazdy przy większej prędkości jak zjechałam na żwirowe pobocze prawym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ESP i ASR zawsze występują razem?

W mojej Megi mam ASR (jest wyłącznik i parę razy nawet zadziałał na ślizgim :mrgreen: ) ale po wyłączeniu na wyświetlaczu pojawia się napis "ASR Deactivated" nic nie wspominając o ESP. Oglądając zeszłoroczny model po wyłączeniu pojawiał się napis "ASR + ESP Wyłączony". W instrukcji też nigdzie nie znalazłem jak sprawdzić czy ESP jest czy nie ma. Mam 1.5 dCi 100 PS z 2005 r. przywiezioną z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!