Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Megane II 1.9DCI


Mario1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum.

Przymierzam się do zakupu Megane II 1.9DCI Oto link do ogłoszenia :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7115144

Oglądałem już auto i muszę stwierdzić że wizualnie ciężko cokolwiek jej zarzucić ( nawet ryski brak), środek również zadbany, jedynie niewielkie ślady zużycia tapicerki i dość mocno zużyta górna (srebna) część gałki zmiany biegów.

Podczas jazdy auto zachowuję się nienagannie. Zastanawiam się czy nie poprosić właściciela o wizytę w ASO.

Mam już jedną Renówkę w rodzinie (twingo 95r) i są z nią duże problemy, nie mniej jednak ta oferta wydaję się być bardzo atrakcyjna. Jeśli rzucą się komuś jakieś nieprawidłowości to proszę o opinie.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego!

Jeżeli wszystko z tym samochodem jest tak jak w opisie to się nie zastanawiaj.

Być może trafiłeś na rodzynka, ale musisz być czujny. Sprawdź auto w niezależnym serwisie. Musisz się spieszyć, bo prawdziwe okazje długo nie zabawią u sprzedającego.

Ja trafiłem na taką okazję właśnie z tym silnikiem i w tym nadwoziu (też 2004r.). Jeżdżę od kwietnia i auto jest super.

DO DZIEŁA KOLEGO!!!! <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej kwocie warto jednak zajrzeć do ASO,żeby mieć pewność. Może się okazać że jak sprzedajacy usłyszy o ASO to sie rozmyśli o sprzedaży albo coś podobnego wymyśli-ja już to przerabiałem-oczywiście przy aucie mniejszej wartości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedawca nie zgadza się na wizyte w ASO, tłumacząc to brakiem czasu ( ASO Zielona Góra oddalony ok 60km), zgodzi się na każdy warsztat lub stacje w Żarach. I jestem w kropce, gdyż nie wiem czy na zwykłej stacji kontroli pojazdów ( lub warsztacie) jestem w stanie sprawdzić czy auto nie jest po jakimś dzwonie, lub nie miało problemów z elektroniką ( a jest jej ogrom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1982, to tym bardziej nalegaj na wizyte w ASO,coś chyba jest nie tak(obym się mylił).Podpięcie pod zwykły komputer za dużo Ci nie powie,myśle,że Clip może ujawnić jakiś myk,którego się sprzedający boi.Powodzenia

aaa.. i gdzie te reflektory soczewkowe??? <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście sprzęt ładny, myślę że cena też w porządku jak na takie wyposażenie, ale jeśli sprzedawca nie ma czasu żeby podjechać 60 km to jest jakieś podejrzenie. Wątpię żeby któryś z pobliskich warsztatów miał CLIPa, a tylko nim sprawdzisz elektronikę. Blacharkę mniej więcej sprawdzić może znajomy blacharz. Wydać taką kasę to nie problem, problem w tym żeby ją wydać dobrze. Postaw warunek że bierzesz auto tylko po kontroli w ASO (dojazd i sprawdzenie oczywiście na Twój koszt) jak to nie pomoże to daj spokój, nie jest to jedyna Meganka na sprzedaż w naszym kraju <ok> Ja szukałem pół roku :mrgreen:

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyszło na moje <ok> kręci strasznie a co do warsztatów w małych miejscowościach to tam wszyscy sie znają i są wielką rodziną i nie ważne jakie auto wstawisz to powiedzą że jest GIT-ja bym dał sobie spokój bo coś tu śmierdzi,jak ktoś jest pewny auta i chce je naprawdę sprzedać to do ASO podjedzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wad ukrytych , gdyż przy rzetelnym przebiegu 123 tys km , inaczej po prostu być nie może.

<ok>:mrgreen::mrgreen:

 

W dzisiejszych czasach sprzedając auto, raczej robi się wszystko aby to się udało. Raczej nie uwierzę, że gość nie może poświęcić dwóch godzinek. Za stan techniczny, niemal śwadczy swoją głową, a sprowadził ją dwa dni temu. Cena atrakcyjna. Ciekawe czemu ten pierwszy właściciel sprzedał auto jeszcze taniej.

 

WAŻNY TUV DO 2010 ROKU CO ŚWIADCZY O KONDYCJI TEGO AUTA

 

To akurat zupełnie o niczym nie świadczy. To auto nie było jeszcze na żadnym przeglądzie technicznym bo nie było takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprzedawałem mojego audika wiedząc że nie chcę dużo a samochód był ok i miałem wtedy mało czasu, też nie chciało mi się z każdym klientem jeździć nawet do pobliskiego aso. Ludzie marudzili, ale samochód tego wart, więc sprzedałem go szybko bez zawracania sobie głowy podejżliwymi klientami.

Nie zawsze musi coś za tym stać - ot po prostu może gość ma dużo telefonów od innych klientówi nie chce mu się z każdym tracić po 3,5 godziny dziennie (a tyle to pewnie potrwa z dojazdem).

Zaproponuj mu że dasz mu zaliczkę (np 500,-) potem jedziecie do aso, i jeśli wszystko bedzie ok to płacisz resztę bez dyskusji, albo zaliczka przepada, a jak coś będzie nie tak to ci zwróci zaliczkę.

 

Uważam że jest to okazja jeśli jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie tylko termin ważności tablic.25.12.2008.Tablice z żółtym paskiem są ważne max 5 dni.Chyba, że wytworzyła je polska myśl techniczna <ok> , tylko wtedy należy obawiać się co oprócz tablic polscy fachowcy zrobili z tym autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkimi powyższymi postami, lecz moja propozycja była że jestem gotowy do kupna i kupie go jeśli w serwisie nic nie wyniknie ( i nie chodzi mi o pierdoły typu padnięta tuleja wahacza itd tylko poważniejsze rzeczy ), właściciel nie zgodził się, więc to jego problem, a ja szukam dalej. To będzie moje 4 auto i wiem jedno ze nie należy sie spieszyć i napalać gdyż rzadko trafiają się tacy goście jak np kolega WWW.GOM.PL którzy na prawdę nie mają czasu a mają dobre auto.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!