Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zbita porcealna w katalizatorze


wisienka

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam Meganke 97r, 1.6 8V , problem jest nastepujacy , diagnosta na stacji stwierdzil ze jest peknieta porcelana w katalizatorze, dowiedzialam sie u kilku źrodel ze niektorzy wywalaja porcealne ze srodka (przez rozkruszenie i mocne przygazowanie lub przez zdjecie i wysypanie). Nie wiem za bardzo co z tym zrobić<ok> przeczytalam wczesniejsze tematy ale jakos nie doczytalam sie o to o co mi chodzi najbardziej. Jesli wymienie katalizator to kupie uniwersalny (niestety na oryginaly za okolo 3 tysi mnie nie stac) albo "wywale" to co sie "zbilo" . I nie wiem za bardzo co z tym zrobic, kupilam niedawno samochod mam zamiar nim pojezdzic z 2 -3 lata i nie chce miec "dziadostwa" w bebechach ale z drugiej strony mowia ze jak sie wywali porcealne to samochod dostaje kopa. Tylko ze ktos madry po cos jednak ta skrzyneczke do spalin wymyslil :mrgreen: Zastanawia mnie tez czy jak pojade na przeglad to mnie nie cofna za zbyt wysoka emisje spalin. Co radzicie? Jakie sa plusy i minusy. Bardzo prosze o pomoc, bede wdzieczna , pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez rozkruszenie i mocne przygazowanie
w ten sposób zapchasz sobie tłumiki - bez sensu

 

wspawaj rurkę na miejsce kata lub załóż katalizator uniwersalny - ale w obu przypadkach autko i tak będzie trochę głośniejsze, ewentualnie możesz założyć tłumik w miejsce katalizatora (teraz sprzedają takie udające katalizator)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, z tym że katalizator brzęczał niemiłosiernie, wydając irytujący metaliczny dźwięk. Kupiłem więc coś takiego:

http://www.allegro.pl/item493962591_renaul...tor_obejma.html

i mam zamiar zamontować ten tłumik na dniach. Z doświadczeń innych użytkowników megane zgodny jest pogląd, że spalanie nie zmienia się, co najwyżej jest tylko trochę głośniej na zewnątrz <ok>

BTW: To u Ciebie na badaniu robią emisję spalin? Hym, u mnie tylko standardowa ścieżka, sprawdzenie bieżnika i tyle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepszym wyjsciem jest kupno uniwersalnego katalizatora?? no mojego tate cofneli za wysoka emisja spalin mimo ze cala reszta byla idealna. a brzeczy przy ruszaniu czy w czasie jazdy?? u mnie jest odglos blachy o blache ale tylko w momencie ruszania przy puszczaniu sprzegla, slychac to w srodku jak i na zwnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki katalizator? bo w tych uniwersalnych 80% to są pseudo-katalizatory gdyż nie mają pełnego wkładu ceramicznego, a tylko dwa małe fragmenty na wlocie i wylocie (czyli defakto w znacznej części wciąż są puste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie?
wyjąć kata, wydłubać zawartość (do woreczka!), wspawać puszkę z powrotem w miejscu w którym była, zawartość woreczka sprzedać (lub mi podarować ;-) <ok> ). Co do spalin to pojedziesz na "dobrą"stację i przegląd przejdzie, najwyżej powiesz , że silnik jeszcze zimny :mrgreen: , co do mocy to będzie deczko żwawsze autko ale rewelacji się nie spodziewaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z ochroną środowiska :-/ Nie można doradzać nikomu jazdy bez katalizatora :!: Ja bym sprzedał ten zużyty, niech wyskrobią sobie z niego jeszcze trochę złota, dołożył i kupił oryginalny używany, nie wiem jak u was ale u mnie można wybierać i przebierać w katalizatorach na szrotach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ??
nie ma co myśleć. Będzie dymic tak samo tylko inaczej pachnieć, wg.mnie ładniej <ok> ;-)

 

[ Dodano: 2008-11-30, 23:22 ]

Panowie a co z ochroną środowiska
jeżdżę z katem, dom opalam gazem i szlag mnie trafia , że Państwo nie robi nic z sąsiadem który pali śmieciami plastikowymi a drugi codziennie pod autem zostawia plamę (dosłownie jeziorko) oleju silnikowego. Dopóki mój kat jest sprawny ok niech sobie będzie ale dlaczego mam dopłacać do czegoś co z załączonego wyżej opisu Państwo ma w dupie a ja mam dołożyć do auta 300zł po to aby nawet grama zniżki nigdzie nie dostać (np w Niemczech podatek jest odwrotnie proporcjonalny do posiadanej normy EKO).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!