Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zbita porcealna w katalizatorze


wisienka

Rekomendowane odpowiedzi

Vivaldi swoje żale wylewaj na innym forum bo tu rozmijasz się z tematem. Choć przyznam że jestem zaskoczony podejściem kolegów do kwestii ochrony środowiska podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedz i nic nie jest tego w stanie zanegować. Co do wyboru naprawy dokonanego przez koleżankę pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że będzie on jedynie właściwy i słuszny a mianowicie taki, że zużyty katalizator należy zastąpić innym sprawnym a kwestie finansowe nie będą głównie wiodły tu prym <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzij z pustą puszką zamiast kata bo będzie buczeć, auto będzie więcej palić o 10 %, zakładaj katalizator uniwersalny , a najlepiej metalowy będzie mocniejsze auto a spalanie na tym samym poziomie; stary katalizator nie zostawiaj tłumikarzowi bo to jest ich główne źródło dochodu, po zdemontowaniu katalizatora nie wysypuj zawartości tylko sprzedaj na allegro za ponad 100 zł i masz temat rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede "porzadna" i kupie nowy uniwersalny
No ale ten uniwersalny to jedna wielka ściema dla własnego lepszego samopoczucia (chyba tylko powodem nazwy użytej podczas sprzedaży).

 

[ Dodano: 2008-12-01, 23:00 ]

auto będzie więcej palić o 10 %
dlaczego będzie więcej palić ? Zazwyczaj 5-10% spada po wstawieniu rury, ponieważ gnieść tak nie trzeba spod świateł ;-), chyba że wydech konstrukcyjnie wymyślny i rozprężenie spalin powoduje fale zwrotną (bywały takie przypadki) ale wtedy wcale bez kata jeździć nie będzie.

 

[ Dodano: 2008-12-01, 23:07 ]

Choć przyznam że jestem zaskoczony podejściem kolegów do kwestii ochrony środowiska podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedz i nic nie jest tego w stanie zanegować.
masz oczywiście racje i to we wszystkim ale zejdź chłopie na ziemie. Przyjedź nie bacząc na koszty i pogadaj proszę z moim sąsiadem który codziennie zostawia jeziorko z oleju silnikowego w miejscu parkowania. Mnie już gęba boli o notorycznego tłumaczenia mu że to nieekologiczne jest a jedna kropla oleju może skazic 1000litrów wody. Aaaaa dla Twojej wiedzy zapomniałem dodać , że śmieci segreguje...... poważnie :-> ! a Ty segregujesz ? <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście coraz więcej samochodów wyprodukowanych po 2000 r. ,jest wyposażona w system OBD II, a co za tym idzie wyjęcie katalizatora powoduję automatycznie błędne sygnały drugiej sondy lambda i niewłaściwą pracę centralki sterującej pracą silnika.

 

[ Dodano: 2008-12-02, 11:23 ]

Vivaldi: Odnośnie Twojego sąsiada, no cóż widocznie masz słabą siłę przekonywania, popracuj nad tym, są różne metody autosugestji. Co do reszty to gratuluję <ok> Może weżmiesz jeszcze pod rozwagę wstąpienie do członkostwa Greenpes :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej cos takiego zrobić i po kłopocie

http://moto.allegro.pl/item496995959_nowy_...1_4_1_6_8v.html

@vivalid

będzie palić więcej bo szybciej spaliny są wypychane a co za tym idzie szybsze napełnianie cylindrów i większe zapotrzebowanie na paliwo, sa tacy co pisza że auto ma kopa czy jest szybsze a tak naprawdę auto mają najczęsciej zajechane z zapchanym katalizatorem i dlatego takie odczucia po wycięciu i wspawaniu czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie palić więcej bo szybciej spaliny są wypychane a co za tym idzie szybsze napełnianie cylindrów i większe zapotrzebowanie na paliwo
przepraszam Paweł ale nie wiesz o czym piszesz. Idąc Twoim tokiem, komp mierzy szybkość napełniania cylindra i wydłuża czas wtrysku ? :-/ Niestety to nie działa w ten sposób. O ile masz z autopsji styczność ze zwiększonym spalaniem po wycięciu kata to powodem może być sonda i jej wystudzenie po usunięciu kata (chłodniejsze spaliny z powodu mniejszego ich ciśnienia i szybszego ujścia). Przy sprawnej sondzie i grzałkach raczej niemożliwe ale dopuszczalne.

 

[ Dodano: 2008-12-02, 23:52 ]

widocznie masz słabą siłę przekonywania, popracuj nad tym, są różne metody autosugestji.
i znów przyznam Ci racje, zatem powbijam jutro gwoździ ..... do bejzbola ;-) <ok>:mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to ja juz wiem, ale naprawde powiem Wam chlopaki ze roznice slychac zrobilam dzis jakies 50 km i zadnego brzekotu nie bylo, takze dobrze ze to wymienilam nawet dla samego komfortu sluchowego pomijajac rzekome spalanie, ochrone srodowiska , itd <ok> pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!