Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

elektrozawór zimnego rozruchu


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam megane 19d silnik f8q620 czy może mi ktoś wyjaśnić działanie elektrozaworu w pompie wtryskowej kiedy ma być tam prąd i co go steruje skąd bierze sygnał ponieważ umnie on nie działa bo wogule niema prądu na zasilaniu ani na ciepłym ani na zimnym silniku wymieniłem już 2 sterowniki i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to pompa bosh z elektrozaworem zimnego rozruchu taki z jednym kablem dżwignią zimnego rozruchu połączoną z termoelementem w głowicy i elektrozaworem stop z góry a więc silnik odpala na 600obrotów póżniej sie rozpędza na 800 a gdy sie zagrzeje do temperatury pracy to słychać przełączenie w pompie wtr i zwiększ obroty do 1000 problem jest w tym że gdy go wyłącze kluczykiem i ponownie uruchomie to znowu mam 750 obrotów niekiedy jade sobie na 4 biegu na wolnych obrotach jeszcze jedno ten elektrozawór na dole pompy wtr nigdyb niemiał prądu tzn na zimnym czy ciepłym silniku każdy ma inną teorie co do działania tego elektrozaworu sprawdzono instalacje i jest oki czy ma być otwarty czy zamknięty na pracującym silniku wymieniłem sterownik świec bo tam jest przekażnik od tego zaworu bez efektu niewiem co załancza ten przekażnik może jakiś sygnał z czujnika temperatury czy coś takiego moim zdaniem dostaje odczyt zły z jakiegoś czujnika ale którego

 

[ Dodano: 2008-12-08, 18:10 ]

wszystko działa odwrotnie niżpowinno powinien odpalać na obrotach 1110a pozagrzaniu powinien mieć 900 tak jak kiedyś było

 

[ Dodano: 2008-12-08, 18:11 ]

elekrozawór po podpięciu na krótko działa

 

[ Dodano: 2008-12-08, 18:19 ]

może ten elektrozawór to kolektor kąta wtrysku ale on i tak niema napięcia i niewiem co go steruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!