Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na zimnym silniku stukot (rzężenie) z prawej


michallo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

od jakiegoś czasu (2 mce) na zimnym silniku od strony prawego przedniego koła wydobywa się metaliczny stukot (jakby rzężęnie) przy zmianie biegu w trakcie jazdy (puszczaniu sprzęgła). Najgłośniej to słychać przy wrzucania dwójki. Dźwiek ten pojawia się, kiedy mocniej docisne gaz, lub kiedy przy wyższych obrotach puszczam gwałtownie gaz. Czasem jak "złapię" większą dziurę w ulicy - tez to słychać. Kiedy silnik zlapie temp. - dźwięk ten znika.

Jest to odglos, jakby ocierały się dwa ciężkie elementy z żelaza. :-? Jednorazowy.

Zastanawiam sie, czy to nie poduszka silnika lub skrzyni biegu...Choć mechanik je oglądał i mówił, że wyglądają na dobre.

W tamtym tygodniu miałem wymienianą oslonę przegubu prawego koła przedniego, klocki z przodu i mechanik wykluczył jakiekolwiek stukoty przy kole, zawieszeniu. Takze to odpada. Amortyzatory mają po 86%.

Pomóżcie blagam, bo dźwieki te są nie do wytrzymnia rano w aucie. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego mam ten sam prblem juz od ponad pół roku.

nikt mi niechce pomoc

wymienilem wszystko w tej okolicy rozrząd amortyzatory

 

W tej okolicy zostala tylko poduszka ale kosz nowej okolo 400zl

 

wiec dołączam sie do prośby o POMOC

Jesli kolego rozwiazales problem prosze odp

 

[ Dodano: 2009-01-24, 17:14 ]

Witam rozwiazalem problem stukania przy kole pasażera ?

To poduszka silnika na 100%moja poduszka wygladala jeszcze dobrze ale zaryzykowalem i wymienilem i stukanie ustalo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!