Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak szybko przyspieszac?


tadzio89

Rekomendowane odpowiedzi

tadzio89, pozwól że zacytuję kawałek z Twojego pierwszego postu:

 

W najbliższym czasie postaram się wyjaśnić jak zinterpretować wykres mocy/momentu obrotowego naszego samochodu.

 

Czekam na kontynuację :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze przyspieszenie jest w najwyzszym momencie obrotowym... i nie znaczy to, ze majac silnik np. 7k obrotow bedziemy dobrze przyspieszac przy np. 6k ...

moja megana 1.6 8V (nie wiem jakie sa wartosci ksiazkowe) najlepsze przyspieszenie ma w granicach obrotow 2,5k-5 z kawalkiem k... jadac np. w trasie przy predkosci 100km/h do wyprzedzania zawsze zbijam bieg nizej, chyba ze jade szybciej 130-140 wowczas nie redukuje bo trzymam sie w granicach obrotow o najlepszym momencie, jak zredukuje to silnik bedzie tylko ryczec a i tak wiele z siebie nie wycisnie...

 

kazdy musi sam wyczuc swoje auto, zadne regulki ksiazkowe nie maja tu wielkiego zastosowania, nie ma 2 identycznych silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie może być widoczna różnica w turbo dieslach. Jeżeli turbina jest podjechana to np: jeden będzie sie zbierał od 2200 obrotów a drugi od 2400-2500 mówię o tym samym modelu.

Druga sprawa paliwo (diesel) bardzo czuły na jakość. To tez wpłynie na przespieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO z pod świateł wystarczy na większość kierowców 2000-2500 rpm w moim dti'ku... Reszcie nie chce się szybciej zbierać. Ostatnio chciałem być fajny i się pościgać z pod świateł, dopiero potem zauważyłem, że obok był jakiś nowy slk i nie zostawił mi złudzeń :mrgreen:

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu się wszyscy uczepili świateł, pomyślcie ilu z was udaje się na światłach stanąć jako pierwszy na linii...

Stojąc jako drugi nie wspominając o dalszych lokatach to szybkie przyspieszanie traci sens jak ten przed tobą nie może się pozbierać ;-) . Lecz szybkie ruszanie i przyspieszanie, czego nie uczą na kursach na prawko, bardzo, a nawet za każdym razem stosujemy wyjeżdżając z podporządkowanej na drogę główna o większym natężeniu ruchu, bo ruszając normalnie nie mamy szansy wbić się w sznur płynących aut nie wspominając o przecięciu go skręcając w lewo. Tylko szkoda trochę żyłować turbinkę zimnego dci na 4k :mrgreen: , ale i tak przeciez nam się nonstop spieszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki wpływ na zużycie paliwa ma sprawność silnika, która wyraża stosunek zużytej energii zawartej w paliwie do energii wytworzonej. Sprawność silnika diesla jest większa niż benzynowego. Dla silnika benzynowego jest najwyższa(wtedy też uzyskujemy relatywnie najmniejsze zużycie paliwa) jeśli przepustnica otwarta do w około...[czytaj dalej]

 

To już drugi identyczny temat jaki założyłeś. Tym razem zostają tylko sklejone. Przy kolejnym będzie upomnienie!Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha :mrgreen: w ogóle świetny temat.......... na pewno po przeczytaniu wszystkich postów, siądę za kierownicą mojego bolidu i się będę zastanawiał czy zmienić bieg przy 2200 czy 2800 tyś. a że mam gaz to może przy 2350 :shock: Ludzie czy wy nie czujecie swojego samochodu, kiedy szarpie a kiedy wyje silnik.....

wykres mocy/momentu obrotowego naszego samochodu.

o matko.... :roll: naszego czyli czyjego :) ha ha dziwie się że temat nie poleciał do kosza...albo większość postów tam nie wylądowała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz zaglądam w ten temat :mrgreen: podzielam opinie Tomka... jak to możliwe, że taki temat wciąż nie siedzi w koszu ? :-P można by chociaż chociażby zmienić temat tego tematu :-? bo wiecie ..śmiech na sali.. kiedyś miałem pieska i nie wiedziałem jak szybko z nim biegać bawiąc się z nim ... bo jak dychał to żal mi było i się martwiłem.. a wtedy wypije więcej wody,,,, więcej zje a i kupsko trzeba będzie większe pozbierać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!