Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II] od Renault Polska


woytaski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaletą jest gwarancja, assistance i mały przebieg. Podejrzewam że także praktycznie pełna historia. Jak dla mnie cena nie należy do najniższych, zwlaszcza jak porównam z tym:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...632842f1087f6,1

 

Poszperałem jeszcze trochę i jest to oferta także od dealera a cena trochę niższa a jeszcze mniejszy przebieg. Wersja wyposażenia taka jak mojego egzemplarza tylko inny silnik i o rok młodszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem jeszcze trochę i jest to oferta także od dealera a cena trochę niższa a jeszcze mniejszy przebieg. Wersja wyposażenia taka jak mojego egzemplarza tylko inny silnik i o rok młodszy.

Mnie ta cena urządza...

Zastanawiam się czy jakiś kruczek może być w gwarancji i assistance...

Np. czy coś może być wyłączone z gwarancji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że są to auta pokazowe, testowe itp. Mogą mimo małego przebiegu być ostro dojechane.

Znam kilka testówek Toyoty - niektóre po 50tkm padały - trzeba było im silniki, sprzęgła, skrzynie biegów zmieniać bo ludziska je katowali.

Skoro to auto z dokumentacją to dealer na pewno będzie znał jego przeszłość, przeważnie informują, że to np. auto testowe.

Po prostu trzeba to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja ma być na 24 miesiące od daty zakupu... Czyli cirka do końca 2010 roku. Więc jeśli coś walnie - jadę do serwisu i wymieniam.

Kolejne 25 tyś zrobię w ciągu roku...

Pytanie tylko czy gwarancja producenta może wykluczać np. usterki silnika, skrzynie, etc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być tzw opcjonalnie przedłużona gwarancja i wtedy zgodnie z jej regulaminem następują pewne wyłączenia. Ja coś takiego dokupiłem na łącznie 4 lata do nowego S II. Jak poszperam i znajdę regulamin tej gwarancji to go podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz i wymieniasz, ale serwis może Ci to w miesiąc zrobić, więc to nie do końca takie proste :mrgreen: a auto zastępcze nie zawsze przysługuje

A przy nówce salonowej niee??

Są inne zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że są to auta pokazowe, testowe itp. Mogą mimo małego przebiegu być ostro dojechane.

 

tak jest także w przypadku Renault. Meganki, które jeżdżą w Szkole Jazdy Renault (o której pisałem w którymś z tematów) po "testach" na lotnisku wracają nieco odpicowane do salonów jako nowe, z rabatem, bo były to auta testowe. Ta, którą jeździłem miała niecałe 4000km nakręcone a zawieszenie już stukało. No cóż, kupując auto po testach trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem nowego Scenika II 2 lata temu to najpierw też szukałem w używkach potestowych czy pocentralowych (samochody szefostwa Renault Polska). Problem był taki że te pocentralowe zazwyczaj były to Privilage z maksymalnym wyposażeniem i poza moim zasięgiem finansowym. Podany przez woytaski egzemplarz nie do końca mi pasuje do tych założeń co nie znaczy że nie ma takiego pochodzenia. Może to być równie dobrze samochód poleasingowy który ktoś z jakiś powodów "oddał". Może to być ciekawa propozycja ale niezbędne jest dokładne przyjrzenie się jaj. Na duży plus wygląda to że ma pełną historię serwisową (oby tylko przeglądy ;D) cena może być wyższa od podobnych samochodów z rocznika z tego właśnie powodu. Jeżeli dla autora wątku cena jest do przyjęcia to jak najbardziej warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest poniżej 50 tyś.

Do tego 2 lata gwarancji i assistance.

Dlatego wydaje mi się, że oferta godna zainteresowania.

Poza tym, jeśli coś nie będzie pasować, coś wyda się podejrzane - zawsze mogę zrezygnować na etapie oglądania wozu...

Chciałem tylko wiedzieć, czy ktoś już tego wozu nie widział i nie mógłby czegokolwiek o nim powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest poniżej 50 tyś.

Spójrz w takim razie jeszcze raz, jak patrzę na to ogłoszenie to cena jakoś wciąż jest sporo ponad 50000zł. Chyba że Ty piszesz o cenie netto a ja o brutto :mrgreen:

 

Chciałem tylko wiedzieć, czy ktoś już tego wozu nie widział i nie mógłby czegokolwiek o nim powiedzieć...

 

Nie chciałem na Ciebie wsiadać, prosiłeś o opinie. Myślę że informacje jakie mogą być kruczki przy samochodach testowych itp. mogą okazać się pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w takim razie jeszcze raz, jak patrzę na to ogłoszenie to cena jakoś wciąż jest sporo ponad 50000zł. Chyba że Ty piszesz o cenie netto a ja o brutto :mrgreen:

Nie wiem czemu jest taka cena na www. Pewnie nie aktualizowana od jakiegoś czasu.

Dzwoniłem i dowiedziałem się, ze końcowa cena tego modelu to 48.000. brutto.

 

Gwarancja nie obejmuje następujących części i podzespołów: opon i obręczy kół, siedzeń, tapicerki, nadwozia, deski

rozdzielczej, tylnej półki, podłokietników, nawiewów powietrza, układu klimatyzacji, uszczelnień nadwozia, reflektorów, kloszy,

lusterek wstecznych, szyb (w tym podgrzewanych), zderzaków, kołpaków kół, klamek drzwi, zamków drzwi, korków wlewu

paliwa, ręcznych elementów sterujących na desce rozdzielczej, ręcznych elementów sterujących drzwi i szyb, popielniczek,

akumulatora, wykładziny i dywaników.

Z gwarancji są również wyłączone: radioodtwarzacze, radia CD oraz wszelkie wyposażenie audio i jego akcesoria, a także

systemy alarmowe.

 

Pełna treść gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapytaj o dokładna historie tego auta i zajrzyj w kartę pojazdu.

Renault i jego dilerzy mają cała masę aut o przebiegu ok. 16.000 km, użytkowanych około 6 mieisięcy, kolejne 6 miesięcy często spędzaja na placu w Renault (ja kupiłem taki) Auta te pochodzą z dwóch źródeł - jedne sa importowane przez RP z Hiszpanii (przeważnie disle), drugie pochodzą z firm najmu krótkoterminowego - wypożyczalnie - Hertz i Budget. Mają naprawdę niskie ceny, gwarancję fabryczną. Nie ma też problemu potenm z ich serwisowaniem.

Bardzo często autka te wymagają natychmiastowego przeglądu ponieważ są na granicy upływu roku daty rejestracji i trzeba zrobić im przegląd. Kolejny feler przynajmnie w przypadku aut z wyporzyczalni to ich totalne wybebeszenie.

W moim zdemontowano wszystko co zamontowala wypożyczalnia - dywaniki, alarm. Auta gołe jak nowe z salonu.

Jeden problem był przy zakupie przedłużonej gwarancji. Musiałem zrobić zadymę w RP i dopiero po tygodniu wydzwaniania łaskawie wyrazili na to zgodę. Generalnie patrząc na cenę auta są to "defekty" do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jestem już po zakupie tego autka od RP.

Auto za 48 tyś brutto. Wersja Expression, I rejestracja na Renault Polska w lipcu 2007.

Auto miało zrobiony przegląd (oleje, filtry) w maju tego roku.

Gwarancja RP do 20 grudnia 2010.

W wyposażeniu jest elektryka szyb x4+ blokada drzwi i szyb z pozycji kierowcy, elektryka lusterek, sterowanie radia w kierownicy, przesuwany schowek pomiędzy przednimi siedzeniami, czujnik deszczu i zmierzchu; Z dodatków w wyposażeniu jest ESP, fabryczny autoalarm zintegrowany z kartą kodową i belki dachowe.

Karta pojazdu (pierwszy właściciel RP), pełna historia przeglądów, pełna dokumentacja - ubezpieczenie OC i assistance do lipca br, karta Renault Assistance...

 

Delikatne zarysowania klapy schowka pasażera wewnątrz i tyłu środkowego siedzenia (od strony bagażnika).

Autko przejechało już prawie 800 km i na razie odpukać w niemalowane :mrgreen:

Jedyny feler, to welurowe dywaniki (o tej porze roku - tragedia) i brak zimowych kapci - musiałem zanabyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!