Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dT F8Q - raz pali na dotyk, raz nie


mati18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie :mrgreen:

Od jakiegoś miesiąca nęka mnie problem z odpaleniem mojej megi. Zaczęło sie podczas pierwszych zimnych dni w listopadzie, kiedy po wyjściu ze szkoły musiałem długo kręcić żeby silnik zagadał. Jako że słabo kręcił pomyślałem że naładowanie aku załatwi sprawę jednak tak się nie stało. Od tego czasu codziennie rano musiałem długo "chełtać" co by bestia odpaliła. Jak tylko się już udało to każdy następny raz odpalała od strzała. Oczywiście sprawdziłem świece ;-) Wyglądały na dobre, poza tym jak już tylko silnik zaskoczył to pracował równiutko - nie tak jak to zwykle przy uszkodzonych świecach. Dogrzewanie świec też nie robiło żadnej różnicy. Pomyślałem, że może trefne paliwo ale też zero zmian po tankowaniu na innej stacji. W końcu problem sam ustał na jakiś czas :shock: W sobote megi stała cały dzień na dworze przy temp. ok. 0 stopni i wieczorem zapaliła bez problemu. Dzisiaj, po ponad jednym dniu postoju w garażu znów miałem poważny problem z jej uruchomieniem. W przewodzie paliwowym nie widze też pęcherzy powietrza. Kiedy kręce na rozruszniku silnik czasem troszkę łapie, potem przestaje i tak w kółko aż się za którymś razem uda....

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, co to może byc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem zapytać jak kolega rozwiązał problem ?

Gdyż mam chyba podobny problem... [chyba bo autem jeździ dziewczyna] i jej opis pasuje mi do twojego.

- problem z odpalaniem .. dopiero za 3-5 razem plus trochę gazu, tylko jeszcze mam chmurę dymu szaro - czarnego.

- po odpaleniu chodzi równiutko.

- nie odczuwa straty mocy.

- jedynie przez jakiś czas dymi na szaro - a potem już chodzi elegantywnie.

 

Nie jestem zdolny mechanicznie, ani nie mam w okolicy znajomego mechanika, ponad to jestem w Anglii i do mechanika w tym kraju wybieram się raczej w ostateczności... - koszty robocizny + części - to spore wydatki... Dlatego też proszę o poradę.

Z górki dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!