Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CZUJNIKI CIŚNIENIA POWIETRZA


mic.waw

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam taki problem. Mianowicie komputer nie pokazuje mi prawego przedniego koła, a na desce świeci się kontrolka ciśnienia powietrza. Wygląda to tak:

 

zdjcie005sh3.th.jpg

 

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że niedawno po odłączeniu akumulatora i podłączeniu za jakieś 3h, koło wróciło na swoje miejsce, lecz po przejechaniu paru kilometrów znowu zniknęło. Czasem zdarza się też, że któreś z tylnich kół świeci się na czerwono. Z tego co udało mi się na forum wyczytać to walnięty jest czujnik lub nie ma go wcale. Może mi ktoś podpowiedzieć, w którym dokładnie miejscu powinien on być, abym mógł sprawdzić czy w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć, w którym dokładnie miejscu powinien on być, abym mógł sprawdzić czy w ogóle jest?
Jeśli o to pytasz, to czujnik ciśnienia powinien być wewnątrz koła, "pod" zaworem powietrza. Na każdym kole są czujniki z pierścieniami o różnym kolorze, tak aby się nie pomieszały.

To znaczy tak jest u mnie w MII, ale czemu miałoby być inaczej w MI ?

Jesli koło "pojawia się i znika" to zapewne jest to uszkodzenie czujnika lub, co mniej prawdopodobne, uszkodzenie odbiornika sygnałów ciśnień zamontowanego w aucie.

Czujnik kupisz na allegro za ok. 200 zł, ale chyba lepiej podjechać do ASO (tym bardziej jeśli to nowy w Twoich rękach samochód) i dać im sprawdzić.

Przy okazji - ja myślę o dezaktywowaniu układu czujników ciśnienia kół w moim aucie, denerwuje mnie, generuje dodatkowe koszty a zyski raczej niewielkie. Jak przedziurawię oponę to i tak będę o tym wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyłączone - brak kół na wyświetlaczu i tyle. Generalnie kłopotliwa sprawa, nie można zamieniać kół ( czujnik przypisany do koła i miejasca, odpowiednie kolory opasek na wentylach - czerwone, żółte, czarne i zielone - opis powinien być drzwiach kierowcy ) oraz kłopot z kołami zimowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem. czyli jest cały czas bez kół. a jak to jest u Ciebie? znika po jakimś czasie? bo u mnie, gdy jest wszystko w porządku, to znika po 10s, a gdy np. tak jak teraz brakuje jednego koła to widoczne jest cały czas. Mogę niby wyłączyć to przyciskiem akceptacji w nawigacji, ale tylko na 10s. Po tym czasie zapala się ponownie. Bo jeśli ma być tak, że tylko nie będzie pokazywać kół i co chwile znowu będzie się zapalać, to nie bardzo ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli ma być tak, że tylko nie będzie pokazywać kół i co chwile znowu będzie się zapalać, to nie bardzo ma to sens.
Ten piktogram na wyświetlaczu nie jest odlany z cementu ani stali, więc doświadczenie uczy, że można go jakoś programowo wyrzucić.

Z tego co rozumiem niewiele osób ma taki wyświetlacz jak Ty, więc najlepiej dowiedz się w ASO. Moim zdaniem istnieje możliwość rezygnacji z całego bloku programowego wyświetlania stanu kół - tyle, że będzie to zapewne kosztować czas i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcam kluczyk - zapłon - sylwetka samochodu i cztery koła, po chwili gasną ( znikają ) koła zostaje sylwetka auta która świeci się cały czas. Gdy mam otwarte drzwi lub klapę jest to pokazane na schemacie auta. Pamiętaj że ja mam inny wyświetlacz ( brak nawigacji ). Wieczorem zrobię zdjęcia to Ci prześlę.

 

Wysłany: 2008-07-11, 20:50

a czy czujnik jest od tego koła ( chodzi mi o miejsce ), każdy czujnik ma opaske odpowiedniego koloru i jest przypisany do konkretnego miejsca. U mnie opis jest na drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Może ktoś wie jak to wyłączyć za pomocą Clipa. Dotyczy to Scenic I. Nie mogę znaleźć opcji, która to wyłącza. Wiem gdzie można wpisać ręcznie kod czujnika, ale wpisanie 0 nic nie daje (nie da się wpisać, każda inna liczba jest możliwa). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: przy wymianie opon zerwali mi czujnik cisnienia w oponie i teraz pokazuje mi ze mam 3 koła. Kumpel, mechanik, założył jakiś czujnik ktory mial ale niestety nadal widnieją 3 koła. Czy ten czujnik trzeba programowac czy wystarczy go wymienic???? No i czy mozna kupic uzywany bo w ASO kosztuje 180zł a to dla mnie sporo gotowki?? ;)

 

Poprawka!!! z tym czujnikiem okazało się, że jednak działa i teraz mam normalnie 4 koła na komputerze. Co zrobiłem?? To tak proste , że aż śmieszne...odłączyłem akumulator żeby go naładować i kiedy podłączyłem ponownie wszystko wróciło do normy :mrgreen:

 

;) niestety działał tylko tyle ile napisał kolega w 1szym poście czyli kilka kilometrow jazdy i znow "nie mam" koła . Stąd moje pytanie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skowron82, przed założeniem czujnika "nowego" (nie starszy jak 5 lat, bateria litowa ma taką gwarancje) należy spisać jego kod z obudowy. Ten kod przy pomocy Clip'a wprowadzić do systemu potem, uaktywnić i skonfigurować (przyuczyć). Jest trochę zabawy, tzn. czy masz Clip + "wzbudzacz" (krótko), czy sam Clip (czasochłonne). Jak będziesz przy "robocie", to dowiedź się gdzie i jak się wyłącza ten "badziew" w Clip'ie (dla modelu Megane I/Scenic I).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!