Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diesel 1.9 za wysokie obroty i paląca się ko


szysioo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z moją meganką. Któregoś dnia w wakacje podczas upałów wsiadłem do meganki przekręciłem kluczyk zapaliła się kontrolka świec żarowych i po chwili zgasła (czyli tak normalnie) po czym tuż po odpaleniu znów się zapaliła a obroty były zbyt wysokie około 1 000. Po za tym samochód jeździło normalnie. Po 3 dniach zdecydowałem się pojechać na diagnostykę i podłączenie do komputera. Okazało się że wykrywa błąd coś ze złym dozowaniem ilości paliwa, przez pompę (czy coś takiego dokładnie nie pamiętam). Po czym po kolejnym dniu kontrolka przestała się palić i wszystko powróciło do normy. Trwało to około 2-3 miesięcy po czym objawy znowu się pojawiły i znów po kilku dniach znikły. I tak mam co pewien czas raz krócej raz dłużej. Kontrolka się świeci i obroty są wyższe po czym znów gaśnie i wszystko jest ok. Czasami nawet podczas jazdy raz się zapala na kilka km po czym znów gaśnie lub na odwrót, pali się dłuższy czas i na kilka km znika.

 

Jaka może być przyczyna tego. Czy to problem z pompą czy czujnikami ? Czy może przewody i elektronika która jak wiadomo w renówkach często jest zawodna. Proszę o pomoc bo jeden mechanik już mi powiedział że najlepiej wymienić pompę na starszy model z normalną linką do gazu a nie tymi czujnikami elektrycznymi, ale ponoć i tak kosztowało by to około 1 500 zł co jest dla mnie szokiem, bo ponoć ta pompa co mam nowa kosztuje 2000 zł, więc już chyba wolałbym nową niż się w jakieś nieoryginalne zamiany bawić. Dokładnego modelu pompy nie znam , wiem tylko że jest firmy lucas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!