Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

Zima zbliża się wielkimi krokami i już najwyższy czas zaopatrzyć Renatkę w nowe kapciuszki zimowe i tutaj pytanko - Jakie? Myślę że dobrym wyborem byłyby Continentale WinterContact 830, sęk w tym że w żadnym sklepie nie mogę ich dostać :) A może wiecie gdzie są dostępne od ręki? Jeśli nie w/w Conti to jakie byście polecili? Rozmiar 185/65/15, cena do 250 zł za kapeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam zamiar kupić do mojego scenica 2 opony zimowe na przód

tylko że posiadam obecnie opony

na alufelgach 175/70/14 a chciałem kupić od znajomego 165/65/R14 czy to nie był by problem??

mam jeszce pytanie czy w scenicu jest Rozstaw śrub: 4x100

[na forum jest odpowiedni podział na poszczególne samochody więc skoro masz scenika to pisz posty w tematach od scenika a nie w megane. to drugie upomnienie i ostatnie :) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duczek9215, tak rozstaw śrub się zgadza, ale te opony od znajomego będą stanowczo za niskie. Wskazania licznika będą bardzo zafałszowane. Do tego 165 szerokości przy Sceniku całkowicie odpada ze względu na nośność opony, a Scenic jest ciężkim autem, rozmiar 175/70 to minimum w tym przypadku.

Gdybyś założył te opony różnica w wysokości całego koła wynosiłaby 3 cm a wskazania prędkościomierza i licznika kilometrów odbiegałyby od normy o 6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Zakupiłem dziś Oponki GOODYEAR Ultra Grip 7+ o rozmiarze 185/65R15.

Dotychczas miałem Barum Polaris 2, przejęte wraz z zakupionym dwa lata temu Scenic'iem.

 

Zobaczymy jak się sprawdzą, bo w testach niby dobrze wypadałyu.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę również DAYTON-y. Bee jeździł na nich juz 3-cia zimę i jest super.

Dodam, że nie jeżdże tylko po mieście - bo dojeżdzam spory kawałek do pracy i sa to drogi na których drogowców nie widać.

Calkiem dobre oponki w niezłej cenie.

Ja mam Dayton 185/65/R15 - tak wyglądają link lub TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Scenica kupiłem niedawno i w chwili obecnej stoi na firmowych alu 15" oponki po dokładniejszych oględzinach do wymiany. W chwilo obecnej przymierzam się do kupna stalowych felg, bo mi trochę szkoda tych alu na zimę i do tego oponki Uniroyal MS Plus 185/65 R15 88T - jeździ ktoś na takich? Co do firmy jestem pewien w poprzednim autku jeździłem na Uniroyalach i byłem bardzo zadowolony. Opona tania, ale rewelacyjna w użytkowaniu, może nie jest to znana i poważana firma, ale dla mnie ma znaczenie stosunek cena/jakość.

Czekam więc na opinie użytkowników tych opon oraz ewentualne wskazówki co do innego rozmiaru/profilu opon.

Mam nadzieję, że jak kupię felgi 15" z rozstawem śrub 4x100 i z ET max do 50 to te opony będę dobre (czy może mam jeszcze na coś zwrócić uwagę?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną pierwsze 400 km na oponkach Continental 830 więc uznałem że czas się podzielić z Wami swoimi spostrzeżeniami na ich temat :)

A więc sprawa wygląda następująco.

Opony są niewątpliwie cichsze ( to nie pomyłka ) od opon letnich na których jeździłem przed założeniem Continentali, były one bardzo zużyte więc to mogło mieć też wpływ na ich głośność. Jakie to były opony napisałem niżej.

Jeździłem wyłącznie po nawierzchniach suchych, asfaltowych podczas gdy temperatura otoczenia wynosiła + - 9 stopni Celsjusza. Niewątpliwie Continentale ce[ciach]ą się większymi oporami toczenia niż stare, letnie kapcie. Samochód wyraźnie krócej się toczy na nich ( zbieżność i ciśnienie w oponach na 100% prawidłowe ). Niestety nie wiem o ile wzrosło spalanie, gdyż nie miałem pełnego zbiornika przed ich założeniem a po tym dystansie jeszcze nie tankowałem pojazdu. Hałas do 120 km na nawierzchni suchej, równej jest bardzo niski i w niczym nie przeszkadza w czasie jazdy. Co innego jeśli jedziemy po tzw tarce, wtedy hałas jest już niestety znacznie odczuwalny, lecz i tak znacznie mniejszy od tego na oponach letnich, po 2 chyba każdy z nas ma w swojej Renatce urządzenie zwane radiem :)

A w lecie jeździłem na następujących oponach:

Przód - DUNLOP SP SPORT 01 ( 185/65/15 T ) Data produkcji 3308

Tył - Michelin Energy E3A ( 185/65/15 T ) Data produkcji 4707

Jeśli ktoś z Was ma jakieś pytania to proszę pytać - postaram się odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zbliża się zima i trzeba zmienić opony. Gdy wymieniałem letnie gość w serwisie zachwalał Falkeny. Twierdził, że znów produkowane są w Japonii i ma być jakaś promocja, że przy zakupie 4 szt zimowych ubezpieczenie gratis. Orientuje się ktoś w temacie. Tzn czy to dobre opony i co obejmuje to ubezpieczenie. Czy warto to kupić? A i jeszcze jedno mam obecnie 4 Fuldy Kristall z felgami stalowymi z 2004r 185x65x15. Bieżnik na oko 6-7 mm. Po ile takie opony chodzą? na allegro widziałem różne ceny ale za ile realnie można to sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!