Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jedno mam obecnie 4 Fuldy Kristall z felgami stalowymi z 2004r 185x65x15. Bieżnik na oko 6-7 mm. Po ile takie opony chodzą? na allegro widziałem różne ceny ale za ile realnie można to sprzedać?

 

Takie opony to na śmietnik wyrzucić a nie sprzedawać, nawet za grosze. Chyba że chcesz mieć kogoś na sumieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam opony letnie 185/70/14 i mam takie pytanie bo wujo ma 4 opony 175/65/14 zimowe i chce mi je dać jak nowe i mam takie pytanie czy jak założę je do scenika będzie wszystko ok chodzi mi o szerokość i profil.

a i czy śruby od felg aluminiowych będą pasowały do stalowych ??

[skoro pytasz o opony zimowe dlaczego nie dopisałeś się do istniejącego już tematu? :) ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam

dostałem od znajomego oponki zimowe Michelin 195/55/15 i tu pytanko czy mogę je założyć bez problemu do scenica 99r po lifcie silnik 1,6 16v ?

pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje

przeniesiono, scalono- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Hej, potrzebuje rady dotyczącej doboru opon zimowych do mojego sceniczka:)

 

Mam do wyboru dwie opcje(najbardziej obawiam się o parametry ET - czy moje przyszłe felgi z oponkami wejdą):

 

Opcja 1:

Opona: Continental ContiWinterContact TS790 - 195/65/R15 91T M+S

Felga: 6,5Jx15H2 - ET45 (stalówka)

 

Opcja 2:

Opona: Pirelli Winter Snowcontrol 185/60/15 88T

Felga: 6J15 - ET50

 

Która z tych opcji jest bardziej przekonująca, no i czy np. opcja pierwsza wejdzie mi(w aukcji pisze ze dedykowana do scenic II Megane II)

 

Skorzystałem z kalkulatora http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp no i wyszło że Opcja pierwsza pozwoli zachować te same odstępy co przy moich obecnych felgach:)

Edytowane przez Emil18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie: czy do Scenica phII z 2000 r, wersja 2.0 benzyna, zmieszczą się zimówki o rozmiarze 196/65/R15 ?

Obecnie mam opony letnie o rozmiarze 195/60/R15 na oryginalnych alusach. Niby różnica niewielka, ale chciałbym przeczytać opinie osób które takie opony u siebie mieli.

 

Jeśli było już o tym na forum pisane to przepraszam, widocznie za krótko szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za krótko szukałeś. http://megane.com.pl/topic/10461-i-scenic-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/

Przy tej zmianie, różnica w całkowitej średnicy koła będzie 20mm. (nowe większe)

A wskazania prędkościomierza od rzeczywistej sięgną 3,1% (o tyle będzie zaniżać)

Skorzystaj z kalkulatorów dostępnych na stronach z oponami i dobierz odpowiedni rozmiar.

Jeśli na 15" felgi ma być opona 65 wysoka, to tylko 185 szerokości. (koło większe o 6mm, a różnica wskazań 1%) Trzeba jednak pamiętać, że sama felga wówczas powinna być odpowiednio szeroka, (w domyśle wąska) 5,5" do 6,5" MAX, by opona nie była nadmiernie na niej rozciągnięta na boki. Przy 6" ten rozmiar opony jest już prawie idealnie plaski w stosunku do czoła felgi.

Fotka takiej opony,185x65r15, na 15" i 6" szerokiej feldze mojego sceniola starszego.

ssa40399800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na podaną stronę zaglądałem, ale nie widziałem dla mojej wersji propozycji opon o rozmiarze 195/65, dlatego założyłem ten temat.

 

Pytam o rozmiar 195/65, bo wtedy miałbym dostęp do dwóch takich sztuk (na zimę dokupiłbym tylko jeszcze dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to co zrobisz nie mam i nawet nie chcę mieć wpływu. Podałem tylko jakie są za i przeciw takiemu postępowaniu. I tak będziesz patrzył na to przez pryzmat Twojego portfela.

Na podanej stronie masz widoczne w tabelach ciśnień rozmiary opon, na jakich auta opuszczały fabrykę. Dla tego też poleciłem kalkulatory, by to przeliczyć jakie są odpowiednie, jako zamienniki na felgi o większym rozmiarze.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

mam możliwość zakupu opon 175/65/15 84T

rozmiar mojej felgi to 6J z tego co znalazłem w necie ten rozmiar pasuje do felgi

auto Scenic I PH II 1.9 dci

 

zastanawia mnie tylko numer indeksu 84 czyli dopuszczalne 500kg obecnie letnie mam 88 czyli do 560kg

 

czy może Ktoś z Was jeździ na takich oponkach

i Waszym zdaniem czy zapas 160 kg czyli po 40 kg na koło nie jest zbyt niebezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!