Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem a mianowicie chcialbym wymenic kierownice od megane I phII na kierownice z megane IphI. Czy to wogule bedzie pasowac czy raczej nie? Chcem to wymienic bo zaślepka ktora mam na starej kierownicy jest z twardego plastiku i nie da sie jej tak docisnac zeby klakson dzialal a raczej samej miękkiej zasplepki nie dostane bo widzialem ze sprzedaja na allegro twarde zaslepki. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ dziś rozmontowywałem kierownicę maćka więc się wypowiem. oryginalnie w tym miejscu jest poduszka. jednak samochód był bity (i do tego przekładka z anglika) i pewnie poprzedni właściciel chcąc zaoszczędzić na naprawie zamiast kupić nowa poduszkę to w to miejsce wsadził zaślepkę.

http://moto.allegro.pl/item501199906_renau...irbag_rach.html

no i niestety zaślepka jest sztywna i nie da się wcisnąć klaksonu. taniej jest kupić kierownicę wraz z poduszką niż samą poduszkę. zwłaszcza że samochód świeżo kupiony i poszło na ten cel trochę kasy. więc pytanie czy kierownica z ph1 będzie pasowała do ph2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice są zamienne z pewnym zastrzeżeniem. W ph1 były 2 wersje wieloklinu na kolumnie kierownicy - z nacięciem centrującym i bez. W ph2 z tego co mi wiadomo to tylko z nacięciem były. Więc jeśli znajdziesz kierę od ph1 z nacięciem to będzie pasować - widziałem już kilka ph1 z kierą od ph2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził kupić oryginalna poduszkę od phII i nie kombinować. Zaoszczędzisz może 50 zł a będzie to wyglądać jak pół ekhm zza krzaka. Na allegro można wyłapać taką poduszkę za 200 zł.

A jak z kasą problem to kup oryginalną (albo weź ze szrotu) nikomu niepotrzebną wystrzeloną poduszkę z phII, zaklej dziurę i już. Ja tak jeździłem dopóki nie kupiłem poduchy :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi a wolałbym być pewien-czy kierownica w megane IphII i scenicu IphII jest taka sama? Można ją montować zamiennie? Czy było może różne rodzaje wieloklinów? Skórzanych do Megane jest więcej niż typowo do sceniców i łatwiej je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice i poduszki do modeli, o które pytasz są te same, ale w scenicu i megance jest inna kolorystyka wnętrza i dotyczy to również kierownicy. w coupe dodatkowo kierownica była dodatkowo profilowana, ale nie wiem czy w każdej, czy tylko w niektórych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym profilowaniem w coupe to wiem-głównie chodzi mi o możliwość przekładania kierownic pomiędzy tymi modelami. Trwałość standardowych kierownic jest strasznie niska z tego co widzę i momentalnie się wycierają. Skórzane są dostępne w przyzwoitych cenach i są dużo bardziej trwałe. A zakup takowej wychodzi trochę taniej jednak niż obicie nową skórą. Tyko tą kolorystyką mnie zaintrygowałeś-muszę zgłębić temat :mrgreen: Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!