Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odczuwalny spadek mocy silnika


Struś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam megankę 1.6e 8V 90KM K7M702 benzyna, a wraz z nią problem, a mianowicie od pewnego czasu zaobserwowałem spadek mocy oraz trochę większe zużycie paliwa. Problem polega na tym iż podczas próby wyprzedzania jest odczucie jak by brakowało jej mocy, gaz do dechy a efekt przyspieszenia potrafi zamulić nawet kierującego. Dodam iż sprzęgło wymienione było wiosną, filtry: paliwa i powietrza też. Dodam jeszcze jedno, niedawno zakupiłem nowe opony (letnie) 185/60R14 są trochę szersze niż powinny być standardowe (dotychczas miałem 175/65R14) ale tylko o jeden rozmiar, dlatego moje pytanie brzmi, czy przez to mogło aż tak drastycznie pogorszyć się przyspieszenie auta? Auto ogólnie wolniej się zbiera, nawet podczas redukcji biegów nie zachwyca swoją żwawością. Czy ktoś miał może podobny problem? Dodam iż przewody zapłonowe wymieniałem 10tys. km temu (Sentech) oraz świece Beru Platinum (4 elektrodowe) Cewki Sagem (2 lata temu wymieniłem jedną). Auto normalnie odpala, nie kaszle, nie prycha tylko słabo przyspiesza i trochę zaczęło więcej palić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to wydaje mi się że jakby dostawał zbyt bogata mieszankę to czuć byłoby znacznie bardziej paliwem. Jaki koszt jest takiej sondy lambda? I ewentualnie czy da radę ja samemu wymienić? Czy uszkodzenie sondy wykryje podpięcie auta do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś, z tego co wiem to podpięcie do kompa wykryje usterkę sondy, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi:)

co do wymiany - jeśli masz jakieś podstawowe wiadomości o mechanice to powinieneś dać radę samemu wymienić, a koszt sondy? popatrz na allegro, np http://www.allegro.pl/item501424926_sonda_...una_scenic.html

 

ale by ją odpowiednio dobrać musisz dobierać po ilości kabli i ich kolorach - to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jasny gwint, toż to takie ustrojstwo mogło pozbawić moją Megi mocy? Musze zajrzeć do mojej fachowej książki gdzie tego szukać w aucie i rozejrzę się za tą sondą. Ale jednak mimo to podłącze sie pod kompa, bo może to coś innego a nie sonda. Eh... ten samochód mnie zaczyna już delikatnie mówiąc wkurzać, ale mimo to uwielbiam moją Megi :)P

 

[ Dodano: 2008-12-25, 02:09 ]

Acha jeszcze jedno nasunęło mi się pytanie odnośnie tej sondy, czy ona jest jakoś powiązana z katalizatorem? Bo moja Megi już dawno pozbyła sie tego upierdliwego urządzenia jakim jest katalizatorek wiec nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na sondę? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich i Marry Christmas and Happy New Year :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!