Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po raz kolejny ponawiam temat :mrgreen: liczac ze ktos mi pomoże....

 

Chciałbym załozyc tarcze 280mm do megane 1 coupe 1996. silnik 2.0 F3r750.

Treaz jest 260mm.

Co musze zmienic? z jakiego megana pasuje zestawik? czy zacisk jest taki sam w 262 i 280? Czy mocowanie zacisku z 280 spasuje w miejsce starego mocowania? Widzialem juz duzo postów dotyczacych tego tematu ale bez konkretów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh :mrgreen: :) :) i znowu usłyszalem ..."chyba"... A moze jakis warsztat w małopolsce gdzie pracuja mądre człowieczki np zajmujacy sie tylko serwisem Renault, i nie zaden autoryzowany bo to jest dopiero porazka (przynajmniej tak mysle po rozmowie z nimi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chyba" to usłyszysz w większości takich przypadków, bo "chyba" jak narazie nikt takich "modyfikacji nie wykonywał.

Podpowiem tylko, że chyba trzeba zmienić mocowanie zacisków, chyba na pewno same zaciski, nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że trzeba będzie chyba zmienić felgi na większe sam osobiście mam tarcze 280 mm i felgi 15".

Co do piasty to nie wiem trzeba by chyba wszystko pomierzyć.

Jak widzisz tego chyba jest sporo, ale moim zdaniem powinno się udać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie nie jest skomplikowane :mrgreen: tzreba tylko wiedziec co kupic. Jak włacze IC_katalog to widze 4 rózne rodzaje zacisku, 6 mocowan zacisku tarcze 280x24 i 280x22 i jakies nie wiem skad 274

 

A najlepsze jest to ze bylem w sklepie X gdzie mi powiedzieli ze dostane u nich wszystko do montazu 280 tylko musze im pokazac na wzór :) warjacja.

 

Czuje ze bedzie łatwiej zamówic AP racingi...i jeść chleb z masłem przez jakis czas... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: dodam, szukaj z ABS-em, zainteresuj się też tyłem.

Ale moim zdaniem należało by się zainteresować całym zawieszeniem koła; wahacze + kolumny McPersona. Nie wiem też co z półosiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już opowiadam co i jak. Ja kupiłem od Scenica I phase II z silnikiem 1.6 16V. Trzeba mieć zwrotnice, zaciski oraz w razie potrzeby piasta. To zależy jaki kto ma silnik i jakie są przeguby. Ja mam 21 zębów więc musiałem przełożyć stare piasty bo nowe miały 23 więc nie pasowały. Wtedy też trzeba się liczyć z wymianą 2 łożysk na nowe!!! I to by było w zasadzie tyle. Jeśli są jeszcze jakieś pytania to zapraszam.

oczywiści po tym zabiegu min średnica felg to 15"

Tak dokładnie 15 cali to min :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

można jeszcze tak jak chcesz bardzo mocny hamulec:

 

tarcza 280mm na przykład z Megane 2.0 16V IDE

klocki F7R,

zacisk 1 tłoczkowy F7R ( o dziwo jest inny od innych czytaj lepszy)

jarzmo z Laguny V6(pasuje do zwrotnicy F7Ra, nie wiem jak do reszty),

przewody w oplocie,

plyn motula 660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!