Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane, 96' za 6000


mrx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam nadzieje ze uzyskam pomoc na tym forum :mrgreen:

do jutra musze sie zdecydowac, do wziecia jest renault megane 1.4 RT z 96r, 128tys km przebiegu, od 1 wlasciciela, starsza osoba, kupiony w kraju, serwisowany (jest ksiazka), auto oddane w rozliczenie w salonie renault (mozna sie domyslic ze poprzedni wlasciciel byl zadowolony skoro ponownie siegnal po renowke), 2 kpl opon, letnie i zimowe, el. szyby, el. lusterka, centralny zamek, poduszka powietrzna, wspomaganie kierownicy, immobiliser, welurowa tapicerka

 

auto lapie rdza na progach i zaczyna na nadkolach ale ogladal to ze mna blacharz, wg niego nieduzy koszt, silnik chodzi rowno, zaden gesty bialy dym ani nic podobnego sie nie wydobywalo.

ma ten model jakies charakterystyczne wady?

cena - rowne 6000

 

mysle ze warto to wziasc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam gościa (I właściciel od nowości z 96) autko ma 36 tyś km i 11 lat -> gość tak mało jeździł, że np nigdy rozrządu nie robił :shock: ani nie wymieniał żadnego gumowego elementu. Ostatnio zaczął więcej jeździć i po kolei każdą rzecz w tym aucie wymienia, bo wszystko jest już stare i zastałe. Po 11 latach pierwszy raz płyn chłodzący zmienił - taki szlam wypłynął, że dwukrotnie silnik trzeba było płukać by go do końca spuścić. Także z takimi autkami to trzeba uważać.

 

Ten o którym piszesz niby więcej ma przejechane, ale wbrew pozorom osoby starsze słabo dbają o auta od strony technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio patrzyliśmy ze szwagrem za meganką. Skończyło się na tym ze dostał od dziadka Siene z 98 roku z pierwszą rejestracją 99 i przebiegiem 50tys. No i pierwsza jazda: do wymiany wszystkie opony. Pojechał na zakupy, postał 30minut w korku: woda się zagotowała. Stanął wentylator, i jak go sterownik chciał załączyć to padł bezpiecznik, rozebraliśmy, przeczyściliśmy i gotowe. Teraz trzeba wymienić pasek, dobrze by było też i płyn chłodzący, hamulcowy bo od nowowści nic nie ruszane. Zobaczymy co jeszcze. Tak to niestety jest z tymi niejeżdżonymi samochodami. Moja meganka też teraz więcej stoi jak jeździ. Wczoraj przejechałem się żeby ją przegonić, troszkę śniegiem sypnęło to na parkingu zabawa z ręcznym. Niestety będę musiał zajrzeć do tyłu bo coś się hamulce blokują. Radzę więc przed zakupem mało używanego samochodu zrobić sobie rundkę i przyjrzeć się dokładnie. Jak masz troszkę pojęcie o mechanice to wiele usterek, niedociągnięć sam zrobisz. Jak nie to niestety możesz troszkę spędzić u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podobna Megii do mojej. Rdza na tylnych nadkolach czy progach to chyba standard w tym roczniku :mrgreen:. To co koledzy pisali wcześniej sprawdź czy odpala na obydwóch kluczykach :). 128tyś to rozrząd powinien być już robiony także z tym powinien być looz :) a pozatym doczytaj sobie jeszcze forum :)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama meganke tzn w tym silniku i tym samym wyposażeniu ma przejechane uwaga 240 tys km a rozrząd ostatnio był wymieniany przy 120 bodajże i trzeba go szybciutko wymienić. wszystko do tej pory chodziło dobrze ostatnio szaleją obroty silnik chodzi nie równo :mrgreen: no i jeszcze tłumiki szybko się przepalają i racja mi został tylko jeden kluczyk w drugim coś się zepsuło. Mam kolor biały to tą rdze zdecydowanie bardziej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!