Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po odpaleniu


Wesoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, niestety z powodu problemu który mnie dzisiaj spotkał. Mianowicie: Mam Renault Megane I 1996 r. Benzyna + LPG. W aucie jeste automatyczny przełacznik instalacji LPG - autko zapala na benzynie a po zwiększeniu obrotów przełącza automatycznie na LPG. Dzisiaj podczas jazdy skończył mi się gaz przełaczyłem więc na benzynę, auto jednak zgasło. Odpaliłem ponownie, (po wcześniejszym przełączeniu wyłacznie na beznynę) i po kilku sekundach ponownie zgasł. I tak w kółko. Wcześniej jeżdziłem normalnie na benzynie (więc wszystko z tym układem jest a raczej było ok). Benzyna w baku jest na 100 %. Auto odpala normalnie za każdym razem i po kilku-kilkunastu sekundach gaśnie bez względu na obroty silnika. Nie jestem mechanikim ale moja pierwsza diagnoza jest taka że paliwo nie dochodzi z powodu wody w gaźniku która w takim mrozie poprostu zamarzła. Dodam że auto stoi na dworzu a dzisiaj był dość spory mróz.

 

Jak rozwiązać ten problem. Proszę o pomoc bo poki co nie mogę się ruszyć z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim gaźniku? w megane był tylko wtrysk, u Ciebie jest jednopunktowy

 

to że tak gaśnie może wynikać z wody w paliwie, więc na początek zatankuj Pb do pełna i wymień filtr paliwa, możliwe także, że silnik łapie gdzieś lewe powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście zgadza się. źle napisałem z tym gaźnikiem

 

[ Dodano: 2009-01-04, 23:34 ]

możliwe także, że silnik łapie gdzieś lewe powietrze

 

Przy jeździe na gazie by się to nie objawiało? Bo na gazie jedzie normalnie bez problemów.

 

[ Dodano: 2009-01-05, 14:25 ]

Filtra Paliwa wymieniony. Nic to nie zmieniło. Chociaż Po założeniu nowego myślałem że wszystko naprawione, auto odpaliło i chodziło dośc dłogo jednak po pewnym czasie zgasło. I potem juz standard, gaśnie po kilku sekundach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!