Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wybór radyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się od jakiegoś czasu do zastąpienia mojego wysłuzonego blaupunkta czymś nowym nie chcę kupować sprzętu audiofilskiego jednak coś rozsądnego. Na chwilę obecną rozważam zakup 3 modeli:

 

Alpine CDE-9874RR

Pioneer DEH 2000MP

Pioneer DEH-2100UB

 

Może ktoś z Was miał okazję sprawdzać/użytkować te radyjka? Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sony i pinieer odradzacie?

Czy JVC ma lepszą jakość dzwieku, ustawienia czy może doświadczenie w car audio (lepsze z poprzenich modeli)?

 

[ Dodano: 2009-01-11, 03:14 ]

a jak tak patrzyłem w allegro to najwiecej schodzi sony i pionierów dlatego moje pytanie powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Przez moje ręce przeszło wiele radioodtwarzaczy. I to co mowie jest podyktowane doświadczeniem i osłuchaniem. Najlepiej jakbyś pojechał do sklepu i osłuchał je sobie. Jak to mówią nie co ładne co ładne tylko to co się komu podoba. Jak dla mnie to te tańsze pionieery grają tak metalicznie.

 

a jak tak patrzyłem w allegro to najwiecej schodzi sony i pionierów dlatego moje pytanie powyżej

Jakby nie patrzeć to firmy te mają renomę i ludzie którzy nie znają się na rzeczy wybierają radio po wyglądzie i po firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a jak tak patrzyłem w allegro to najwiecej schodzi sony i pionierów dlatego moje pytanie powyżej

 

Jedzmy gówno miliony much nie mogą się mylić. Nie kupuj sprzętu dlatego, że go najwięcej schodzi... Nowy sprzęt sony (poza najwyższymi modelami) nie grają "ładnie" i nigdzie nie mają dobrych opinii, pioneery za to grają nie naturalnie. Sztucznie podbijają bassy dla tego też pewnie tak dużo ich schodzi - głównie do ludzi lubiących umcyk umcyk w aucie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że miałem okazję swego czasu porównać kenwooda i pionieera. Były to jedne z tańszych modeli i pomimo, że kenny wyglądał baardzo fajnie to jednak pod względem dźwięku musiało poczekać do pionka (moje osobiste odczucie). Zgadzam się więc z kolegami twierdzącymi że trzeba by posłuchać przed podjęciem decyzji. A wracając do wymienionych przeze mnie firm (pionek i alpine) to jak na razie mam doświadczenia z radiami i głośnikami pionieera natomiast z alpine mam tylko głośniki. Moja megi ma aktualnie z przodu załozone midbasy pionieera i gwizdki. Chciałbym dobrać jakieś przyzwoite radyjko za rozsądną kasę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś zakupiłem pioneera deh-4000 (super wygląd tylko ten joystik ja w tel....)za jedyne 399zł w ME sprawdzałem sony i jvc wszystkie grały podobnie (pod głośniki dwudrożne) kolo podłączył do nich suba pod wzmak i wtedy już był zupełnie inny efekt. W swojej megane mam tylko clarion dwudrożne rms 30w i przy 2/3 volume zatrzynają trzeszczeć mimo to potrafią z siebie bas wydobyć. Jutro dotrą mam nadzieje hertze EV 130 to chyba będzie lepszy efekt. Pozostaje mi zakup dobrych tweeterów co nie wariują za bardzo no i jak pogoda dopisze to przednie drzwi wygusze. Z radyjka jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie radyjka w cenie od 1 tyś w górę, grają ładnie, czysto i soczyście, bez większego względu na markę. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku radyjek tańszych i tu odradzam wszystkie Sony, Blaupunkt, Keenwwod, JVS bo pod względem jakości dzwięku to lipa. Tańsze modele Alpine grają czyściutko, prawie jak w filharmoni lecz ich wadą jest słaba czułość radia FM. Clarion w cenach do 1000PLN wypada cieńko. Pioneer gra metalicznie? Jeśli słuchasz na nim metalu, rocka lub chórów gregoriańskich, to się z tym jeszcze zgodzę bo jest raczej stworzony pod muzykę elektoniczną typowe um-cyk, um-cyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!