Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Sedan - co o tym sądzicie?


underhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Megane-maniaków :) To mój pierwszy post na tym forum i myślę że nie ostatni :mrgreen: - ostatnio rozbito mi Clio 1,2 16V, z 2002 r. którym wraz z żoną zrobiliśmy ponad 180 tys km - autko polecam - ale z racji tego że clio to raczej maluch, a mi i żonie latka lecą, to perspektywicznie chcemy zakupić Megankę. Znalazłem ogłoszenie:

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C7009941.html

 

W sumie w miarę korzystne - choć sam nie wiem - doradźcie coś proszę :) Autko było w leasingu w jakiejś firmie - nie wiem czy nie jest kręcone - ale wygląda naprawdę ładnie - macie jakieś doświadczenia z takimi megankami pofirmowymi? Napiszcie, doradźccie...bo lubię Renault...wesprzyjcie bracia Megane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest baaardzo zawyżona - dopiero co mieliśmy tu Megane Grandtour 2004 z dieslem kupioną za 25800zł. Możesz się targować, w/g mnie powinna kosztować ok. 23/24k jeśli jest w bardzo dobrym stanie. Auto z leasingu powinno mieć wszystkie papiery + przeglądy w ASO, gdzie sprawdzą Ci autentyczność przebiegu.

 

Dla porównania:

1. 2004 z 6-cio miesięczną gwarancją: < zobacz >

2. Na allegro również możesz porównać ceny.

 

PS.

Jeśli znajdziesz 1.6 - poczytaj na forum o KZFR (koło zmiennych faz rozrządu).

A jeśli dużo jeździsz warto rozważyc dCi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest baaardzo zawyżona - dopiero co mieliśmy tu Megane Grandtour 2004 z dieslem kupioną za 25800zł.

:mrgreen:

Szczerze kolego Kataryniarz nie dawałbym tego za wytyczną po pierwsze autor postu o którym aucie mówisz napisał auto lakierowane po drugie tak jak poddałem pod wątpliwość wymiana nie których elementów jak tarcze hamulcowe i amorki po 70 tys. km? szczerze to lipa. Bo idąc dalej to mógłbym powiedzieć, że twoja bardzo ładna GT jest warta może 30 tys. zł a domyślam się, że dałeś sporo więcej.

Według mnie cena autka jest w porządku z tego co pamiętam na naszej stronie w zakładce Sprzedam na tym formu jest MII 3 drzwiowa z 2004 r. za 28 tys. zł ładna i warta takiej kasy.

Jedyne co moge doradzić to może lepiej omijać po firmówki......powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myśle ze ciekawa oferta gdyż można rzeczywiscie dobre auta kupić poleasingowe; sam jezdze i na podstawie dośw. firmowych wiem ze są samochody które robią po 60tys/rok ale tez są takie które 20tys.To po pierwsze.Natomiast wszystkie samochody są serwisowane zgodnie z producenta zaleceniami.tak wiec powinny byc wbite przeglądy w książce i chyba takie auto jest pewniejsze niz okazja z zachodu:) Moja służbowa corsa'06(1.3CDt), 104tys -własnie w lipcu konczy wynajem u nas i wraca do właściciela.Żadnych usterek, problemów.Sam bym chętnie takie auto odkupił.Reasumując myśle ze warto zainteresować się taką ofertą.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za powyższe opinie - na pewno jestem już ciut mądrzejszy :mrgreen: Ale jesli ktoś by chciał zabrać jeszcze głos to bardzo proszę :)

 

1) Słuchajcie - co więcej związanego z tą meganką na którą się zasadzam - zauważyłem że góra lewarka wajchy skrzyni biegów, w miejscu gdzie rozrysowany jest układ biegów jest starta - sądzicie że to może świadczyć o dużym eksploatowaniu auta??? czy może rąsia przedstawiciela się bardziej pociła :)

2) A po drugie - co mnie trochę martwi - w książce serwisowej samochodu widnieje 1 wpis - po 30 tys.km - drugi wpis natomiast widnieje jedynie na plastikowej osłonie silnika - to taka biała kartka z logo Renault - wydaje się że oryginalna firmowa Renault- z wpisem po 60 tys. - czy Renault stosuje takie praktyki???? Jak mówiłem - miałem wcześniej Clio i z niczym takim się nigdy nie spotkałem...

Pomóżcie bracia Megane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario: dałem również link do identycznej Megi z mniejszym przebiegiem, 6-cio miesięczną gwarancją, mocniejszym silnikiem, nie z leasingu za 25800zł czyli do wzięcia pewnie za 24500zł. Stąd moja uwaga, że ta jest za droga. Doskonale zdaję sobie sprawe, że w dobrym stanie auto musi kosztować - dla mnie ten egzemplarz nie jest wart 27k.

 

Underhill:

1. Nadruk niestety jest dość słaby i faktycznie wyciera się szybko, ale bez przesady.

2. Wszystko jest do sprawdzenia w ASO (możesz nawet zadzwonić i zapytać przez tel. o auto po numerze VIN), ale to już budzi podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją megankę, mogłem się walnąć z tymi amorkami, bo nie pamiętałem dokładnie. Napisze wam co i jak dokładnie jak dostane już papiery. Dwa cena wyjściowa była 26900 tylko stargowałem. Z tego co serwis mówił drzwi były wyminione, ale konstrukcja pojazdu zachowana. Wyglądało na to jakby ktoś walnął w nią na parkingu.

 

Przestałem się sugerować już lakierowaniem auta, jeśli blacha jest bez żadnych szpachli to rysy moga się zdarzyć, a z tego co sprawdzali to nie ma szpachli tylko przeźroczysty lakier.

 

W swoim twingo wymieniałem amorki przy 96000 więc to też bywa różnie, faktem jest że ma wszystkie papiery przeglądowe ta moja furka. Zobaczymy co dalej Mam nadzieje że się będzie dobrze sprawować.

 

Moim zdaniem jeśli kupować sedana, to nie meganke - wygląda paskudnie, ale to moja opinia :mrgreen:. Lepiej kupić już coś naprawde typowo sedanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samego auta sie nie wypowiem,bo inni już to zrobili...do kol. Redbart: nie powinno się uzywać takich tekstów ze wględu na to że tu chodzi o GUSTA,jednym auto sie podoba innemu nie,jednemu taka kobieta sie widzi,inny stwierdzi ze paskudna jest :mrgreen:

 

dla mnie sedanik w Megi jest bardzo ładny a tyłeczek w Megi II sedan jest boski :)

Moim zdaniem jeśli kupować sedana, to nie meganke - wygląda paskudnie, ale to moja opinia :mrgreen:. Lepiej kupić już coś naprawde typowo sedanowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - jeszcze raz dziękuję za opinie - gość w komisie zgodził pojechać się tą Meganką na test do wybranego przeze mnie warsztatu na test komputera, blach, etc. oraz na sprawdzenie samochodu w bazie danych ASO Renault. Jutro o tej porze będę już o niebo mądrzejszy w związku z zakupem tego autka - a może już nawet będę jego posiadaczem :mrgreen:

 

Napiszcie mi jeszcze na koniec moi drodzy czy rozrząd w tym woziku wymienić trzeba dopiero po 120 tys. - przy jakich stanach licznika Wy wymienialiście??? No i napiszcie ile Was to kosztowało :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dopowiem

Megane II ph II 1.6 16v, rok produkcji 2006, wersja expression, Cena ubezpieczenia na dzisiaj to 32 000.

Poza tym ten silnik dla tego modelu to niestety za mało. Już poprzednia wersja z tym silnikiem, plus 3 osoby plus bagaż, plus narty i w drodze miałem problemy z wyprzedzaniem. Trzeba było ja niestety mocno piłować. A pod górkę w Górach Świętokrzyskich to masakra, Mam też watpliewosci jakie spalanie ten silni zaoferuje

Poza tym zobacz te ofertę:

 

http://www.keller.gratka.pl/ogl/9981191.html

 

Kombi 1.6 z podobną ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam - kończąc temat chciałem pokazać Wam co ostatecznie kupiłem :mrgreen:

Renault Megane 1.4 16 V - bordowy metalic - 87 k na liczniku - grudzień '04 - parę drobiazgów do poprawy - cena końcowa 22 tys. :mrgreen:

Autko bez KZFR oraz wtrysków Delphi - trudno mi na razie powiedzieć czy zbiera się dobrze - traktorki i Jelcze z cementem wymijam :)

 

Sami zobaczcie:

 

http://i121.photobucket.com/albums/o232/Underhill79/2-1.jpg

 

PS. Proszę moda o zamknięcie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!