Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cieniowanie lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w jaki sposób cieniuje sie lakier. W mojej megance były robione tylnie nadkola i widać różnice w kolorze lakieru. auto jest białe i wygląda to tak jakby ktoś źle dobrał lakier ( może poprzedni właściciel) jak jest słonecZna pogoda to widać różnice. Zresztą miałem ten problem kiedyś w innym aucie po małej stłuczce i położeni lakieru zgodnego z oznaczeniami fabtycznymi było widać róznicę na pomalowanym kawałku elementu. Proszę o informację w jaki sposób i jakimi środkami mozna to ścieniować. Tylko prosze nie pisać żebym pojechal do lakiernika bo niestety w Płocku dobrych nie ma ( wiem z doświdczenia)a jak już jest dobry to krzyczy tyle że głowa boli a terminy są dalekie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to, bo nic nie zrobisz. Jak ma masz różnice w odcieniu lakieru to jedynie ponowne pomalowanie elementu moze dać jakiś rezultat.

Też tak miałem na początku mnie to denerwowało potem się przyzwyczaiłem.

 

BTW

Nigdy nie maluje się kilkuletniego samochodu lakierem o takiej barwie wg kodu producenta.

Po tych kilku latach eksploatacji kolor lakieru jest inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że kumpel miał podobnu problem w audi i lakiernik mu to ścienował też na białym - była łatka która się rózniła od lakierze na reszcie auta. zostawił autko na 4 h u lakiernika i miał po problemie. A jaki był połozony lakier na moim aucie to tego wam nie powiem bo to nie za mojej kadencji. Więc zanim oddam jeżeli się wogóle zdecyduje auto do lakiernika to chcę spróbowac sam. jak nie wyjdzie to trudno wtedy będe myslał. Napisałem nie po to żeby otrzymać informacje lepiej się za to nie zabieraj itp bo nie dasz sobie rady. A zkąd możecie wiedzieć że sobie nie dam:))). robiło się dużo rzeczy lakierowanie to nie problem tylko brak wiedzy czym sie cieniuje lakier bo wiem że to sie robi tylko czym. Jeżeli chodzi o polerkę to już dawno próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to gadać z mechanikami. Nie ma różnicy w kolorze tylko jest różnica w odcieniu. TO JEST JUŻ INNY KOLOR wg skali RBG. Ja też mam taką różnicę ale będę chyba scierać stary lakier jakąś pastą... Myślałem też nałożyć jakieś mleczko o kolorze czarnym aby całe auto przyciemnić względem starego elementu.

 

Albo pozostaje czekać z upływem lat obydwa kolory powinny się zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!]

 

No dobrze i tak napisałem powyżej czy chodzi o odcień czy kolor. A co do skali to nie RBG TYLKO RGB a to jest zasadnicza różnica. A co do słowa SKALA to też jest nie prawidłowe gdyż nie ma czegoś takiego, gdyż RGB to są trzy osobne składowe dla których określa się odpowiednie nasycenie poprzez podanie wartości od 0 do 255.

A co do samej techniki doprowadzenia lakieru do stanu "jednorodnego" to należy cały samochód przeszlifować papierem ściernym wodnym 2000 a następnie wypolerować na mokro pastą Farecla G3, używając polerki samochodowej przy obrotach około 2000 na min.

Co do nakładania takiego mleczka koloryzującego to dobre to jest przed sprzedażą samochodu ale nie na dłuższy czas, gdyż to z każdym myciem się zmywa delikatnie. (Nawet jak da się ogromną kasę za mleczko).

 

[prosze nie cytowac w calosci postu, na ktory sie bezposrednio odpowiada. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, żeby nie zakładać nowego wątku wygrzebałem ten <ok>

Otóż, pytanie do znających się w tematyce lakierowania: czy lakier zakupiony rok temu nadaje się do użytku, jeśli ma to znaczenie to lakier metalik, do tego jest lakier bezbarwny i utwardzacz. Następne pytanie, co i jak mam pomieszać, do czego dolać ten utwardzacz ?

Dodam iż metaliku jest 450ml albo 500 ml.

 

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkład + 20%utwardzacza i 40% rozcieńczalnika (lakierujesz i po około 12 godzinach szlifujesz papierem 600-800 na mokro do idealnej gładkości) warstwy co około 20 minut

baza + 40% rozcieńczalnika - lakierujesz kilka warstw co 15minut i po około 30-40 minut (zalezy od temp, nie moze być za duzo bo jak przyschnie to moze sie pomarszczyć jak dasz bezbarwny)

bezbarwny + 50% utwardzacza + 50% rozcieńczalnika - około 4'ry grube warstwy takie już na granicy jek by sie miała zlewka zrobić ale niemozna do tego dopuścić) niech schnie około dwa - trzy dni potem papier 2000 i polerka...

 

kazdy rodzaj lakieru zaczynamy od małej wpyłeczki bo jak zalejemy cały element od razu to wyjdzie lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zkąd możecie wiedzieć że sobie nie dam:))). robiło się dużo rzeczy lakierowanie to nie problem tylko brak wiedzy czym sie cieniuje lakier bo wiem że to sie robi tylko czym.

 

Tym samym sie cieniuje czym maluje tzn pistoletem. A sek tkwi raczej w umiejetnosciach wykonawcy malowania i w dokladnosci doboru koloru, ziarna lakieru. kazdy lakier mozna dobrac prawie idealnie przebarwiajac go i dokonujac natryskow probnych przed lakierowaniem wlasciwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!