Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciszanie drzwi, kable, montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam meganke I ph I , rocznik 97 :mrgreen: , szybki na KORBKE, wymiar otworu pod głośnik ma 13 cm. I mam kilka pytań:

 

1. Czy dużo jest cięcia przy 16-tkach? Są jakieś zdjęcia na internecie ewentualnie jak to wygląda, ile trzeba ciąc ?.

2. Czy ciężko jest wygłuszyć boczki ? Czym jest lepiej ? Taśmą dekarską z Tytana czy matami app? Są jakieś manuale w necie, zdjęcia jak to wygląda, co trzeba dokładnie wykleić ? Bo dobrze wiedzieć co robić, a nie robić w ciemno :mrgreen:

3. Jakie kable puścić od radia Kenwood KDC-W3044A do Helixów DB 52.1 lub, jeżeli wejdą 62.1 ?

4. Czy tweetery od tych helixów mieszczą się pod maskownice pod szybą ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakby nie patrzeć trochę zabawy jest, ale moim zdaniem warto. Pamiętaj również o dystansach. To ważne!

2. Zdecydowanie lepsza jest taśma dekarska. Może jakieś są. Ja już się trochę zajmuje i po prostu nie potrzebuje szukać :mrgreen:

3. jeżeli fabryczne a w dobrym stanie to możesz przy nich zostać, jeżeli nie to żyła 1,5 - 2 w zupełności wystarczy.

4. Dorobisz uchwyt i powinny się zmieścić, jednak maskownice je nieco wytłumiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wstępnych pomiarach wychodzi na to że HELIXY 62.1 na głębokość zmieszczą się bez problemu, żadnych dystansów z mdfu, czy podobnych wynalazków, jedyny problem może być ze średnicą, ale tutaj co najwyżej się troszkę blaszki wytnie, żaden problem :mrgreen: Jak zrobię to puszcze zdjęcie jak to wygląda :mrgreen:

 

Wyciszanie jednak zdecydowałem się na dekarską, ze względu na cene :) :)

 

Pozostało mi tylko wybrać jakieś kable do tego wszystkiego (może ktoś tu by pomógł ?:) ), i zaplanować gdzie będą tweetery ( z chęcią bym je dał pod maskownice, ale bardzo możliwe że poprostu zamontuje je NA maskownicach pod szybą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych dystansów z mdfu, czy podobnych wynalazków
:mrgreen:

 

Dystanse nie stosuje się dla tego, że głośniki się nie mieszczą, lecz po to, by były sztywno i szczelnie przytwierdzone. Grać ma głośnik a nie całe drzwi z tapicerką!! To nie jest żaden wynalazek tylko obok wygłuszenia podstawa dobrego efektu. Najpierw poczytaj co do czego, a dopiero wówczas pisz takowe głupoty.

 

Pozostało mi tylko wybrać jakieś kable do tego wszystkiego (może ktoś tu by pomógł ?:mrgreen: ), i zaplanować gdzie będą tweetery ( z chęcią bym je dał pod maskownice, ale bardzo możliwe że poprostu zamontuje je NA maskownicach pod szybą :)

Już pisałem wcześniej, ale albo nie czytasz albo czekasz na rady, które będą Ciebie satysfakcjonowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ubliżaj mi, pisząc że zamieszczam tu głupoty.

 

Nawet nie wiesz jak te głośniki będą zamontowane, może bez dystansów z mdfu z odrobiną pomysłowości też grają bez tapicerki ? Jeżeli dla kogoś dystanse są niezbędne, prosze bardzo, ja do tego nic nie mam, i nikomu nie ubliżam mówiąc że pisze głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz te zabiegi i stwierdzisz ze nic ci to nie dało i auto nie gra , a tak bedzie

to zapraszam cie na moja aukcje , wyrzucisz to co masz teraz

 

Od ogłoszeń mamy inny dział, link został usunięty - Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu stwierdziłem fakt. Nie miałem zamiaru Cię urazić. "dystansów z mdfu, czy podobnych wynalazków" - jak już wcześniej napisałem to nie żaden wynalazek lecz typowe, standardowe i sprawdzone postępowanie. Głośnik musi być sztywno i stabilnie przymocowany do blachy drzwi. Chce Ci pomóc. Z tego co widzę jesteś w zasadzie zielony w tych sprawach. Ale ok rób jak chcesz...

 

kajo tuba to zło jakby nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wyszło na to że jakieś zdystansowanie się przyda, ponieważ inaczej trzeba ciąć blaszke. Głośnik mieści się na głębokość ale nie na szerokość.

I tu mam takie pytanie: czy jest duża różnica między dystansami z mdfu a aluminiowymi lub plastikowymi ? Bo chciałbym np kupić już czarne plastikowe, żeby ich nie malować ani nic, tylko poszerzyć otwór w tapicerce i przykręcić dystans do blachy. A przy mdf-ie jest troszke więcej roboty związanej z estetyką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)musisz zrobic skrzynie do basu(...)

Kick panele (bo chyba o te Ci chodzi) to sobie można robić gdy planuje się wydać trochę więcej niż kolega, który założył temat. A tak to przerost treści nad formą... Z resztą nie we wszystkich drzwiach są koniecznością. U znajomego np w aucie grają helixy p236, bez kick paneli i dają radę... Po to wygłusza się te drzwi od środka żeby zrobić im komorę do grania.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie o to mi chodzilo , natomiast powstaje pytanie po co robic cos pol srodkami ??

jak robic to raz a dobrze , jak kolega za rok zainwestuje w glosniki znowu bedzie przerabial , kombinował .... , mi takie cos w twingo zrobil kolec prof warsztat car audio i byla rewelka mimo to ze wsadzilem tam glosniki Car Power -model sredni , bardzo fajnie to gralo , nie wspomnie jak zamienilem na Jbl - to jednak dopiero poczulem co to znaczy slowo Car audio

, chcialem pozniej wymienic na Infinity ale juz przestalo mi zalerzec na graniu w aucie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tanie głośniki to co jak nie pół środek ? W końcu przy nowych też będzie musiał wyjąć stare i się bawić :mrgreen: Idąc tym tokiem myślenia można wydać ileś tysięcy, a i tak komuś się coś nie spodoba. IMHO porządnie wykleić drzwi dekarska - w sensie blachę zewnętrzną, wewnętrzną, zakleić otwory w drzwiach, jeśli są duże to jeszcze jakieś płaskowniki zrobić, żeby było w miarę sztywno, wykleić też boczek drzwi, jakieś "gąbki" na cięgna ponakładać co by nie dzwoniły i powinno być ok. I ja bym jednak bawił się mdf'em :mrgreen:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!