Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciszanie drzwi, kable, montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się w kółko pisać to samo więc pozwolę przytoczyć sobie fragment.

kajo to dla Ciebie:

"DLACZEGO SKRZYNKA A NIE TUBA…

 

- Głośnik subwoofera powinien pracować w sztywnej odpowiednio dopasowanej dedykowanej obudowie.

- Tuba jest zła, bo jest zrobiona z kartonu który nie jest sztywny, głośniki w tubie są miernej jakości, tuby strojone są na efektywność a co za tym idzie mają duże braki w jakości dźwięku, dodatkowo jest to sprzęt robiony po najniższych kosztach (wiadomo co za tym idzie)

- Skrzynka robi bum bum a tuba buuuuu buuuuu

- Skrzynka powinna byś wykonana z MDF’u i wyliczona odpowiednim programem na podstawie parametrów głośnika.

- Kupno tuby to wyrzucenie pieniędzy w błoto, to rozwiązanie jest poniżej krytyki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś wtrącę od siebie :-P

Gość,autor tego tematu opisał wrażenia po zastosowaniu "waszego"cudownego materiału do wygłuszenia drzwi.W poprzednim temacie zbierał informacje na ten temat i wręcz drwił z ludzi którzy mu odradzali używanie taśmy dekarskiej(tej do kominów).Minął jakiś czas(ten który mu minął przy montażu CA w aucie) i zdecydował się chwilę refleksji:

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=106441

...no ale mądry polak po szkodzie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja. "25 sztuk. W Polsce sztuka kosztuje 20z" co daje 500 zl. Napisz kolegom żeby zamiast zestawu odseparowanego i maty dekarskiej kupili maty bitumiczne sinuslive i będzie znacznie lepiej i solidnie. W pełni się zgadzam tyle, że to nie będzie grało!! Raadek niektórych na to nie stać! A moje założenie jest takie, że lepiej taśma dekarską niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

...no ale mądry polak po szkodzie :-/

Ehh chłopie czy ktoś tu napisał, że taśma dekarska jest super i w ogóle ? Jest lepsza niż APP, co nie oznacza, że dobra. Nigdzie nie napisałem, że jest super itp, ale jak Czaku napisał jest lepsza niż nic i jest duża różnica między wygłuszonymi drzwiami dekarską, a nie wygłuszonymi wcale... I tylko tyle. Jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to nie wyda równowartości zestawu przedniego na dodatkowe wygłuszenie drzwi. Lecz jeśli tylko kogoś stać to oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem są maty typu dynamat, stinger itp.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze jestem w szoku wracajac do tuby , niestesy je nie mam czegos takiego jakiegos boschama czy innego dziadostwa - to jest JBL a wsrodku jest mdf giety , ale widze ze moze nie miales do czynienia ...

Pozdrawiam

P.s - w skrzyni masz glosnik i bass reflex a tu mam glosnik i drugi glosnik pasywny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma dekarska jest super i w ogóle ? Jest lepsza niż APP, co nie oznacza, że dobra.

"Chłopie" podaj chodź jedną zaletę kominówki po za tym że jest tania.I proszę nie pisz bzdur typu

Jest lepsza niż APP
bo nie masz zielonego pojęcia o tym.
Lepszy rydz niż nic.

Tylko że z tym rydzem jest potem problem jak z czasem pójdziesz po rozum do głowy.Jest stare prawdziwe przysłowie"z gówna bata nie ukręcisz".I jak mawia mój kolega:"nas biednych nie stać na tanie rzeczy".Więc jak coś robić to raz a konkretnie a nie 4 z badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaku89 - jest jedno pytanie ??

Po co robić wiejski tuning ?? , cala masa takich jeździ cudów cudeńków , a taka robota środkami zastępczymi to nie robota , albo się robi dobrze , porządnie i z głowa , albo sie nie robi ,a polemizowanie na takie tematy to jest zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajo, tu nie chodzi o żaden wiejski tuning. Słyszałeś drzwi wytłumione wszystkimi tymi materiałami? Robiłeś sam cokolwiek? Ja tak. Poza tym słyszałem to wszystko oraz innymi cudami. Pomimo waszych sugestii zdania nie zmienię. Lepiej matą dekarską niż niczym! Oczywiście jeżeli ktokolwiek może pozwolić sobie na profesjonalne materiały do wygłuszenia to jak najbardziej polecam - jest lepiej.

Myślę, że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)z gówna bata nie ukręcisz"(...)

Nie jest popękana po zimie jak app. I też nie zauważono by leżała zwinięta w rulonik w dole drzwi. W prawdzie nie mam zapewne w połowie takiego doświadczenia jak Ty Radku, aczkolwiek na własne oczy i uszy widziałem i słuchałem na tym i na tym. Stąd moja własna opinia na ten temat.

Zrozum jedynie, że są ludzie (bez skrzywionej psychiki ciągła chęcią rozbudowy ca, pozytywnie skrzywioną co by nie było :mrgreen: ) , którzy raz chcą wydać określoną kwotę (nie chcą dokładać już więcej). Nie będą oni rozbudowywać swoich zestawów i co taki ktoś do głośników za 300-400 zł ma dać drugie tyle na głuszenie drzwi ? Nie wydaję mi się... I w takim zastosowaniu "kominówka" zda egzamin. Żeby grało lepiej niż oryginalne zestawy za w miarę niewielkie pieniądze.

 

Ps, "Chłopie" nie miało negatywnego wydźwięku z mojej strony, choć może zabrzmiało inaczej.

Pzdr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest popękana po zimie jak app.

Wszystko zależy od sposobu montażu i doświadczenia montażysty.Popękane maty źle świadczą o nim a nie o samym materiale.Było auto zrobione samym app które zdobyło mistrzostwo europy w soundoff.

Ta mata jest trudna w robocie ale przy odpowiednim podejściu daje przyzwoite rezultaty.Maty potrafią popękać jak ktoś zamknie nimi otwory techniczne(spore)bez żadnego wzmocnienia.

Raadek, to poradź kolegom, żeby wygłuszali drzwi tak jak mówisz i jeździli bez głośników

Geniuszu,czytaj wyraźnie posty bądź je poprawnie interpretuj.

Słyszałeś drzwi wytłumione wszystkimi tymi materiałami?

Masz na myśli:Dynamat'a,Stinger'a,STP,Pasta Brax'a,Dietz'aSinuslive'a,Boll'a,APP,kominówka iwiele innych?

Tak znam te produkty bo na nich pracowałem wielokrotnie.

Robiłeś sam cokolwiek?

Że tak powiem cokolwiek już w życiu zrobiłem-sam oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, to samo można skierować do Ciebie: "Geniuszu, czytaj wyraźnie posty bądź je poprawnie interpretuj."

kajo, tu nie chodzi o żaden wiejski tuning. Słyszałeś drzwi wytłumione wszystkimi tymi materiałami? Robiłeś sam cokolwiek?

Pytania te były kierowane do użytkownika kajo. Po tym co piszesz jest dla mnie oczywiste, ze jesteś obeznany w tejże materii.

 

Poza tym chciałbym zadać Ci jedno pytanie. Czy znasz lepszy sposób wygłuszenia pary drzwi za 100zł niż kominówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dzięki za delikatny OT :mrgreen:

 

Ok, zdecydowany jestem na helixy DB 62.1, z tymże boczek w moich drzwiach jest taki: http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal...93/16/520931645 ..I otwór ma 13 cm. W związku z tym mam pytanie: J

 

+jakie dystanse mdf zamontowac ?(moze są gdzieś na internecie gotowe do meganki? czy uniwersalne ? ) jaką grubość powinien mieć ?

+czy dystans będzie widoczny? Montujemy go pomiędzy boczek a blache ?

 

Z góry dzięki za pomoc. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!