Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
czaku89

Uniden 520 XL Zakłócenia, gdy włączę radioodtwarzacz.

Recommended Posts

Witam.

Mam takowy problem. Ostatnio zamontowałem radio Uniden 520XL (prosiłbym o niekomentowanie wyboru) z anteną Sirio ML-145 z magnesem. Wszystko działa Ok do momentu włączenia radia samochodowego. Wówczas zaczynają się straszne zakłócenia. Co może być tego przyczyną, jak temu zaradzić?

prosiaczek231 dziękuję za linka. Zabieram się zaraz za czytanie. Radio mam podłączone do zapalniczki "od tyłu"

czaku89, jak coś znajdziesz ciekawego to się pochwal, też mam taki problem, ale z wyświetlaczem. Też podłączony do zapalniczki "od tyłu".

Pozdrawiam.

Jak to masz zakłócenia na wyświetlaczu? Co to za wyświetlacz masz podłączony?

lcd 6,5 cala. Zakłócenia pojawiły się jak do laptopa podłączyłem zasilacz samochodowy. A obraz z laptopa jest wyświetlany na wspomnianym lcd. Myślę sobie czy bezpośrednie podpięcie zasilacza pod akumulator załatwiłoby sprawę.

czaku89, nie nie wiem - czasami jest tak, (to tylko elektronika) że na jednym o podobnych parametrach jest OK a na drugim już nie. Czasami wystarczy przesunięcie trochę w różne strony i bywa OK a czasami nie.

W razie problemów odwiedź CB Meteor na Al. Pracy :mrgreen: Nie pamiętam numeru ale dokładne dane znajdziesz w sieci.

Nie gadaj ze sprzedającym, tylko poproś o pana z zaplecza co im serwis robi :mrgreen:

A tak nawiasem mówiąc, skoro zajmujesz się instalacjami car audio to problem powinieneś bez jakiekolwiek pomocy rozwiązać ;-)

Takie same "zabawki" się stosuje jak zakłócenia pojawiają się w radioodbiornikach. Zacznij od sprawdzenia przewodów WN w autku.

Zobacz czy dobrze kapturki na świeczkach siedzą itd.

skoro zajmujesz się instalacjami car audio to problem powinieneś bez jakiekolwiek pomocy rozwiązać

Chciałbym zauważyć że przetworniki znajdujące się w radiach samochodowych czy wzmacniaczach dźwięku w znacznym stopni różnią się od tych w radiach CB.

Gdybym był pewien że zakłócenia pojawiają się z zasilania to faktycznie nie miałbym problemów z ich rozwiązaniem. Zaniepokoił mnie, a raczej zaciekawił fakt, ze w momencie kiedy złapię za antenę wszelkie zakłócenia ustają. Dlatego to właśnie postanowiłem się zapytać.

Poszukaj czy w układach zasilających aparaturę którą masz na pokładzie nie ma zasilacza impulsowego.

Zacznij też od sprawdzenia czy antenę masz zestrojoną i nie wierz w opowieści, że ona już jest fabrycznie zestrojona. Ja nawet jak zmieniałem miejsce, bo poprzednie przestało mi odpowiadać, to sprawdzałem SWmiarką :mrgreen:

To co piszesz o różnicach w przetwornikach nie ma znaczenia, ponieważ patenty na filtrację takich zakł. są takie same.

czaku89, a próbowałeś podłączyć radyjko bezpośrednio pod akumulator?? Może wtedy zakłócenia znikną. :mrgreen:

Fakt jest faktem, ze antena nie jest zestrojona...

czaku89, To zacznij od tego aby ją zestroić dokładniusieńko ile się da.

I zrób podłączenie bezpośrednio od akumulatora. Wejście do środka powinieneś znaleźć pod kierownicą (chyba).

Tak się składa, ze nie mam urządzenia do tego, ani nikt z moich znajomych. Jechać do zakładu także za bardzo nie mam czasu.

czaku89, No stary, zestrojenie to podstawa i od tego trzeba zacząć. Przy złym zestrojeniu możesz nawet spalić końcówkę, przy nadawaniu. Przy nasłuchu to i na zwykłym kablu można jechać ale wtedy wiadomo zbiera cały syf ;-)