Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik kąta skrętu kierownicy - pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie dzisiaj będę dzwonił do ASO, na szrotach jak pytałem to ludzie nie wiedzieli gdzie to jest, jak to wyjąć i pytali mnie jak to wygląda a skąd ja moge wiedzieć :-( w sklepach internetowych nikt tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ten wyszedł mi na kompie ze jest walniety a objawy sa nastepujace:zapalona kontrolka esp abs service.esp nie moge wlaczyc ani wylaczyc z przycisku.a czujnik ten znajduje sie w kolumnie kierowniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam!! taki czujnik kosztuje 100 zł używany oczywiście :oops:, ale przed kupnem drugiego rozbierz swój uszkodzony i sprawdź czy przy wtyczce na płytka nie jest zasniedziała :) u mnie wyczyszczenie płytki pomogło :oops:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogl bys napisac gdzie sie to ustrojstwo znajduje. Mam problem z zapalajaca sie kontrolka ESP. Na diagnozie wyszlo ze to ten czujnik. Podobno trzeba go wykalibrowac lub jesli jest uszkodzony to wymienic i wykalibrowac ale najpierw chce sprawdzic te styki bo ta kontrolka zapala sie kiedy jest wilgoc.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w scenicu 2001 jest identyczny objaw. Jak jest wilgoć po kilkuset metrach jazdy zapala się kontrolka ESP. Gaśnie tylko po ponownym włączeniu zapłonu. Komputer (nie w ASO) wykazał "prawdopodobnie uszkodzony czujnik skrętu kierownicy".

Parę dni temu rozebrałem i przeczyściłem styki, kostki w przełączniku zespolonym i zwijaczu i kontrolka nadal zapala się.

Ktoś napisał, że czujnik jest to pierwszy element po ściągnięciu kierownicy.

Rozebrałem wszystko i stwierdzam, że jest to zwijacz i raczej czujnika w nim nie ma, w kostce zwijacza są tylko dwa przewody, które poprzez taśmę (rozebrałem również zwijacz) idą do poduszki i w samym zwijaczu za bardzo nie ma co czyścić. Podłączyłem do zwijacza omomierz bo jedyne wyjaśnienie 2 przewodów (wspólnych dla czujnika i poduszki) to zmiana rezystancji podczas kręceniem kierownicą. Niestety różnica jest tylko kilku omów co raczej nie wskazuje że jest to czujnik. Po odkręceniu od przełącznika zwijacza jest kolejny element, który jest raczej połączeniem dla sygnału dźwiękowego. Czujnika położenia koła kierownicy nie ma (?).

 

Ktoś inny twierdzi, że czujnik jest w kolumnie ale gdzieś na wysokości pedałów. Zanim pojadę do ASO (170 zł podłączenie pod kompa) chciałbym przeczyścić styki w kostce ale gdzie jej szukać? Gdzie szukać samego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!