Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik gaśnie ale tylko z górki


szamotka74

Rekomendowane odpowiedzi

paliwa na pół baku, pół roku temu wymieniane cewki i sprawdzany krokowiec

był dłuższy wyjazd dlatego był większy przegląd

może i zabezpieczenie :!: ale ręce się spociły

 

Mam nadzieję że ktoś podsunie pomysł co to może być bo radzić by jechać z górki na biegu to każdy potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jedziesz z górki na luzie. Toż przecież jak zostawisz na 5 i zdejmiesz mogę z gazu to nie będzie Ci raczej hamować a przy okazji zaoszczędzisz na paliwie i nie będziesz przeżywać takich stresów. Aczkolwiek zależy jaka górka. Na gazie to robiło się myk z dolotem powietrza, odwracało się go w przeciwnym kierunku do jazdy może zda egzamin na benzynie, chyba że łapie Ci gdzieś lewe powietrze to musisz to zlokalizować i uszczelnić. Ja nawet dojeżdżając do skrzyżowania z palącym się czerwonym światłem jadę jak najdłużej na biegu.

A na równej drodze mówisz że bez zarzutu. Jakie porównujesz prędkości. Z górki 100 a na płaskim 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę, że tutaj góry nie mają nic do rzeczy. Szukał bym rozwiązania w temacie "falujące wolne obroty", "silniczek krokowy" itd. Nie zdziwił bym się jakby Ci Megi zgasła gdybyś dojeżdżał do skrzyżowania na luzie.

 

BTW: jak jeździłem po gróach to na zjazdach ani razu nie jechałem na luzie, zawsze na biegu i ewentualnie tylko redukowałem żeby zwolnić. Poza tym nieźle hamulce musiały u Ciebie dostac po d... przy takiej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię teraz powiedzieć czy działo się to tylko na luzie

po tych incydentach sprawdzałem na równym dojazd na jałowym i nigdy nie zgasł

kiedyś padł krokowiec i falowanie i gaśnięcie było na porządku dziennym ale nigdy z górki

 

Jeżeli jechałem nawet na luzie - mój błąd - to i tak nie powinien chyba zgasnąć co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!