Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegów-problem


zuza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Scenika 2002r , 1.6 z automatyczną skrzynią biegów, i problem , po dłuższej jeździe włącza się kontrolka od skrzyni biegów, jak zgaszę silnik i ponownie zapalę to kontrolka nie świeci ale blokuje się skrzynia biegów i przez dłuższy czas nie można w ogóle przełączyć biegów czyli nawet ruszyć. Nie wiem w czym problem, nawet nie wiem jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni bo ne mogliśmy zlokalizować zaworu, mechanik też nie wie. Poradźcie co z tym zrobić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - w uzupełnieniu postu zuzy (mojej żony) sprostuję, że nie dochodzi do blokady skrzyni biegów a właściwie do takiej sytuacji doszło w sumie 1 raz - przez chwilę po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika nie mogłem dźwigni zmiany biegów przesunąć z położenia P (parking) na D (czyli drive).

Podczas przeglądu technicznego pojazdu poprosiłem mechanika o sprawdzenie w skrzyni biegów poziomu płynu (nie mam pojęcia czy tam jest olej czy też podobno płyn przekładniowy taki sam jak w układzie wspomagania kierowania) - niestety , co mnie trochę zdziwiło, mechanik bezradnie rozłożył ręce i stwierdził, że nie ma pojęcia jak tego dokonać.

Podejrzewam, że problem z właczaniem się kon trolki może mieć z tym związek, ale nadal nie wiem w jaki sposób sprawdzić czy w ogóle płyn (olej) znajduje się w skrzyni biegów oraz (jeśli go nie ma lub brakuje) w jaki sposób uzupełnić ten płyn.

Za wszelki podpowiedzi będę wdzięczny

 

[ Dodano: 2009-01-29, 14:48 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!