Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Informacje o sprzęgle


dexterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanko dotyczące sprzęgła w M1Ph2 1.9dci f9q732

 

Czy to sprzegło jest hydrauliczne czy mechaniczne ( na forum wspomniano ze M1 ma mechaniczne - linka, ale slyszałem od kogos że hydrauliczne)

 

Wiem że trudno odpowiedzieć na to pytanie ale na ile średnio starcza sprzęgło w dieslu np 1.9dci, 1.9dti itd przy umiarkowanej codziennej jezdzie bez katowania.

 

Czy komus skończyło się juz sprzęgło i po jakim przebiegu.

 

Czy jest jakis sposób bez rozbierania i bez ruszana na 4 biegu by sprawdzic kondycje sprzegła.

 

Jak wam pracuje pedał sprzęgła? Bierze od połowy, w całości łapie przy 3/4? Czy może jakoś inaczej?

 

Prosze o wasze doswiadczenia, spostrzeżenia, porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kwestia sprzęgła mechanicznego/hydraulicznego pozostaje nierozstrzygnięta 1:1

co z reszta moich pytań, ktoś zna odpowiedzi?

ktoś miał przyjemność lub nieprzyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać inaczej pytanie czy przy pedale sprzęgła masz takie samo cięgło tłoka jak przy pedale hamulca? czy może też jest tam tylko bębenek od linki?

jeśli jest linka sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. ja jest cięgło pompy hydraulicznej

dla ułatwienia proszę spójrz na zdjęcie

DSC08023.JPG

ten biały plastik z przodu to mocowanie linki

a tu doskonale widać miejsce na cięgło pompy hamulcowej w pedale hamulca:

DSC08020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że moim zdaniem sprzęgło hydrauliczne to inna bajka. W poprzednim aucie takie mialem i sprzęglo chodziło bardzo leciutko (można było wcisnąć jednym palcem dłoni). W scenicu na początku noga mnie bolała. Przy silniku 2.0 takie rozwiazanie to porażka, chyba, że tylko mi tak ciężko chodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam, ze dla mojej siostry ryszyc meganka z 3 to zaden problem sama jezdzi swiftem 92' i tak jakos jej dziwnie te biegi wchodza <ok> czasem tylko narzeka ze ten samochod jest tragicznie wolny ale wystarczy powiedziec zeby wrzucila na 2 xD

 

Bawilem sie z ta 4 przed sekunda i jak chce ruszyc tak normalnie to gasnie odrazu, ale jak chce ruszyc tak zeby nie zgascic na "cwiercsprzegle" to daje sie ruszyc. Zauwazylem ze czesto przy wrzucaniu wstecznego i tylko tego biegu jest zgrzyt ale nie zawsze, sprzeglo napewno dociskam do konca bo sie z tym pilnuje, zeby sprawdzic czy to nie przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku testach wrażenia takie, że z 4-ki nie ma opcji żeby ruszyć " zgodnie z zasadami" (tak jak z 1-ki). Nawet wkręcenie na 3,5k ob/min i pół sprzęgło nic nie dało. Co najlepsze z 3-ki też nie dałem rady ruszyć tak jak się normalnie rusza.

Znaczy sprzęgło dobre. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie co do sprzęgła, ale od początku opisze mój przypadek jakieś 30000 km. temu wymieniłem sprzęgło na zamiennik + łożysko itd.i było ok. <ok> ale ostatnio po wciśnięciu sprzęgła pedał zaczął drgać :shock: aż pewnego razu pękła mi linka i musiałem odholować do najbliższego warsztatu którego nie znałem :-x co się okazało urwała się jakaś "rurka" na której jest zamocowane łożysko sprzęgła i przy okazji poleciało sprzęgło,musieli wyciągnąć skrzynię i ją rozkręcić bo tylko tak można było wymienić tą "rurkę" wymienili też sprzęgło na valeo ,łożysko,linkę itd. czyli cały komplet + olej w skrzyni biegów,filtr paliwa ,po czterech dniach odebrałem auto zapłaciłem 1700zł :cry: ale pedał sprzęgła bardzo ciężko chodzi, mechanicy mówili ze musi się rozruszać a jak będzie dalej ciężko chodzić to mam przyjechać ,a teraz pytanie może ktoś wie co może być przyczyną tej dolegliwości, a i jeszcze jedno zauważyłem ze linka przy skrzyni ma uszkodzony pancerz może to jest ta przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!