Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego pięknego dnia wkładam kluczyk w stacyjkę, przekręcam i.... cisza. Kontrolki świecą wszystkie co powinny. No to na zapych i odpalił. A że stało sięto na 2 godziny przed wyjazdem do Krakowa na lotnisko ręce mi opadły. Udało mi się znaleźć mechanika. Zajrzał gdzie trzeba sprawdził co trzeba i okazało się że:

1. rozrusznik kręci po spięciu na króko

2. napięcie ze stacyjki dochodzi

3. nie działa bendiks (pukanie, połączenia sprawdzone i nic) - mam na mysli jakby mały silniczek "przyklejony" do rozrusznika.

 

Po przerwie 3 dniowej na parkingu też nie odpalił. Wjeżdżam na stację benzynową, zabieramy się już do wyjazdu czyli do zapchnięcia, żona wsiada, przekręca kluczyk i ... odpalił :shock: później już w domu gasiłem silnik i za każdym razem odpalał.

W sklepie okazało się żeby dostać tą ową część to trzeba na zamówienie i czekać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mechanik sprawdzał na zaciskach rozrusznika czy dochodzi napięcie? Stałe 12V i po stacyjce? Mmiałem kiedyś identyczne objawy. Okazało się że przewód zasilający rozrusznik odkręcił się od plusowej klemy. A już chcieli mi naprawiac rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem ale jedynie z zaśniedziałą końcówką do automatu (taka mała wsuwka). Bendix na bank nie, objawy byłyby inne, rozrusznik byłoby słychać jak kręci. W twoim przypadku problem opisany przez Lewy albo automat do wymiany. Jak na krótko kręci to szczotki można wyeliminować, chociaż pod obciążeniem różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdził połączenia i napięcie dochodzi do rozrusznika od stacyjki, jes tteż na zaciskach elektromagnesu ale on ani be ani me, na szczęście sam się naprawił i jak narazie silnik odpalam kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jednak się stało: elektromagnes do wymiany, elektryk wziął na warsztat Renie. Na szczęście trwało to 1 dzień i kosztowało 150 zł. Zaczynam się utwierdzać że "francuzy" w elektryce mocne nie są :-) (jestem już po awari cewek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!