Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka wlewu


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dziś Meganke 1996 1600cm i zauważyłem że korek wlewu nie ma żadnego zamka a ta metalowa klapka też nie jest zabezpieczona. Ogólnie wydaje mi się że powinno być chociaż otwierane jakoś na linke.

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak: możesz Ty też się mylić. Nie wiesz jak jest to się nie odzywaj. On chyba lepiej wie jak jest.

Też tak miałem. Korek był tylko zakręcany ręcznie. Nie było ŻADNEGO dodatkowego zabezpieczenia. Każdy mógł podejść i dolać coś od siebie. Przy kupowaniu autka u dilera jako samochód używany zwróciłem na to uwagę i zamontowali mi specjalny bolec które reaguje na otwieranie/zamykanie centralnego zamka.. Autko było sprowadzone z Francji.

 

Nie wiem jak jest w innych wersjach ale w 1.4e z 97r HB nie ma żadnego siłownika tylko korek jest zamykany na kluczyk.

 

Vargas: Masz co najmniej dwa wyjścia: założyć również taki bolec (na dniach mogę Ci fotkę przesłać, niestety nie wiem jak to jest podłączone, bo zakładali to w ASO), albo kupić korek na kluczyk (widziałem kiedyś taki na allegro).

 

Znajomy w Deawoo Nexia ma otwierany z wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej klapce metalowej to widziałem jakis rygiel ale cholerka nie wpadło mi to do głowy że to może mieć coś wspólnego z centralnym zamkiem <ok> Bedzie to trzeba sprawdzić. najgorzej jak to nie wypali i będe zmuszony zakupić korek z kluczykiem i to wcale nie taki tani :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zamykaną klapkę centralnym zamkiem (chyba wszystkie phII tak miały) ale nie do tego zmierzam.

Vargas, masz centralny zamek?

Jak to zamykanie wyglądało w wersjach bez centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem co następuje! w Megi rodziców z silnikiem 1.4e z 97r zamykanie jest na kluczyk. Ten sam co do zamków w drzwiach i stacyjki! Nie ma centralnego.

 

W moim Cabrio też nie ma żadnego siłownika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac i konczac te wyliczanki kto co ma...

 

- jesli posiadasz auto z FABRYCZNYM centralnym zamkiem - klapeczka wlewu rowniez zamykana jest silownikiem z centralnego

- jesli w Twoim wyposazeniu brak jest centralnego zamka - posiadsz korek (ewentualnie cala klapke) zamykana na zamek z kluczyka

zauważyłem że korek wlewu nie ma żadnego zamka a ta metalowa klapka też nie jest zabezpieczona
wiec pewnie w Twoim przypadku 1-wsza opcja

innego wyjscia raczej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co do mojego tematu to faktycznie wlew ma centralny zamek ale ten dzyndzel jest ułamany. Kurcze molek bedze musiał dojść do niego i jakoś go naprawić może dokleje jakimś klejem do metalu kawałek dzyndzla.

Chyba najgorszym klopotem bedzie właśnie go wyciągnąć :-( Zależy mi na tym gdyż korek z kluczykiem kosztuje około 70zł :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vargas, podejdź na jakiś szrot i kup sobie siłownik, ten oczywiście skleisz bo jest cały plastikowy, a wydobyć go możesz odkręcając rurę wlewu od nadwozia, lub od spodu ale to już dużo trudniejszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!