Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gaśnie po przełączeniu na lpg


DaR3k

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałem właśnie auto od mechanika (przypomnę że miałem wymionianą pompę paliwa bo sie spaliła oraz komputer ECU, przy okazji też czujnik położenia wału) i na benzynce chodzi bez zarzutu a po przełączeniu na gaz auto natychmiast gaśnie - tak jakby nie dostawało gazu. reduktor załącza bo słychać charakterystyczne pyknięnie, gaz w butli też jest. auto stało dosyć długo - miesiąc, o ile może mieć to jakiś wpływ oraz akumulator był też odłączony jakiś czas. co może teraz powodować to że auto gaśnie po przełączeniu na gaz? w przyszłym tyg wybiorę się do gazownika na komputer ale może wcześniej mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało informacji na temat instalacji gazowej, sekwencja nie sekwencja, ile na niej nakręcone, jak chodziła przed mechanikiem. To że pyka to nie znaczy, że reduktor sprawny, że dostaje gaz (są dwa elektrozawory - na butli gazowej i reduktorze), zobacz czy masz otwarty zawór na butli (mechanik mógł go zakręcić), jak sekwencja to mogą nie pracować wtryskiwacze gazowe, przy wymianie ECU może nie być połączenia z komputerem gazowym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zaworu w reduktorze tylk przed nim i naj częściej jest montowany do ścianki odzielającej komprę slinika od przedziału pasaż. Sprawdź też filtr fazy lotniej bo może on nie przepuszczać gazu lub puszczaćgo za malo. Czy gaśnie ównież jak przełączysz go na wysokich obrotach?

no i napisz jaka to instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja LOVATO, nie sekwencja, auto mam 4miesiące i kupiłem już z LPG. filtr wymieniany jakies 6tys km temu. przed oddaniem do mechanika sprawowało sie bez zarzutu. zawór na butli jest odkręcony. gaśnie również jak przełączam trzymając wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc najprawdopodobiej nie dostaje gazu, może masz uszkodzony jakiś przewód, bo na wysokich obrotach powinien chodzić cięzko ale powinien. Sprawdź także czy zawór w butli się otwiera, newt gdy słychać takie pstryknięcie że niby się przełącza to elektrozawór w butli się nie otwiera, miałem tak kiedyś gdy za dużo zatankowali mi gazu (zawór nie odbijał) ale za jakiś czas poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na Pb autko śmiga a po przełączeniu na LPG gaśnie więc jedną z przyczyn może byc silnik krokowy biegu jałowego specjalny do LPG. Jest to urządzonko zamontowane na grubym przewodzie gumowym gazowym idącym od parownika. Podłączona do niego jest kostka elektryczna. Zepsuty czujnik może być tego przyczyną. Ja zanim doszedłem co jest przyczyną sprawdziłem wszystko i okazało się to. Jeśli chcesz sprawdzić czy gaz dochodzi do mieszalnika odkręć lekko przewód gazowy metalowy przed mieszalnikiem i zobaczysz czy czuć swąd gazu. Jeśli masz dobre elektrozawowy to powinny "pyknąć" po bezpośrenim podłączeniu ich do akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem od "gazownika" - podmienił silniczek krokowy od gazu i działało więc przyczyna znana tylko że za usługę + krokowiec zaspiewał 200zł :shock: więc mu podziękowałem bo wiem że krokowce kosztują ok 60zł.

żeby nie zakładać nowego tematu - istnieje jakis tutorial jak wymieniać silniczek krokowy? ewentualnie jaka jest trudność jego wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zakręcać gazu, elektrozawór go nie puści, odpinasz kostkę z przewodami od krokowca, odkręcasz dwa cybanty, wyciągasz stary i wkładasz nowy.

W Clio ja mi padł krokowiec, to żeby zaoszczędzić, wstawiłem register = ręczny regulator przepływu gazu np. http://allegro.pl/item546760446_register_f...uper_towar.html . A w ostateczności okazało się, ze padł mi komputer od gazu, bo dostała się tam woda i nie sterował krokowcem.

Co masz STAG 50, AL 700 ?

 

Takie cuś Ci potrzeba <ok>

http://allegro.pl/item541731413_nowy_silni...ncja_f_vat.html :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, dzięki za opis

taki właśnie krokowiec mam i taki kupie tylko nei wiem czy na allegro zamawiać czy poszukać gdzies w sklepach z częsciami?

 

[ Dodano: 2009-02-05, 15:26 ]

Co masz STAG 50, AL 700 ?

 

a jak to sprawdzić bo nie wiem?

 

[ Dodano: 2009-02-05, 18:01 ]

http://moto.allegro.pl/item545053196_silni...ceboz_nowy.html taki mi przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!