Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapa, kwestia szczelności, jak jest z tym u


kipi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak kupowałem swojego Scenica to w kole zapasowym miałem wode. Kwestia uszczelnienia - pomyślałem jednakże narazie warunki nie sprzejają aby sie temu bliżej przyjżeć dlatego zanim zabiorę sie do działania chciałbym wysłuchać Waszych opinii w tej sprawie.

 

Jak już wspomniałem woda była w kole, a momencie jak diagnosta w Renault podniósł klape to wylało sie dość dużo wody przez (uwaga!) zamek klapy tylnej. Ta część która chwyta metalowe ucho. Stało sie to tylko raz. Odkąd posiadam autko już sytuacja sie nie powtórzyła z wylewaniem wody przez zamek w klapie. Wodę z koła wylałem, ale jest zimno i nie chce mi sie sprawdzać teraz czy coś cieknie dalej do koła. Teraz aktualnie jak otwieram klape to zdarza się że troszke wycieknie wody z krawędzi klapy (wypływa między plastikiem a metalową klapą). Przypuszczam że to jest normalne.

 

Mając wcześniej Felicie i jej problemy z wodą ten temat nie daje mi spokoju i zastanawiam się czy jak sie rozciepli to nie zdjąć plastiku od wewnątrz który jest w klapie oraz tego co jest na zewnątrz żeby poogladać. Aha mechanik jak sprawdzał go na serwisie powiedział że woda prawdopodobnie dostaje sie do wnętrza klapy przez znaczek Renault. Co o rym sądzicie ? Jak sie do tego zabrać bo nie mam przekonania do uszczelnienia klapy w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie klapę i wytypuj miejsca ,którymi woda mogłaby się przedostawać.Sprawdź czy są wszystkie zaślepki technologiczne.Czasami woda przedostaję się poprzez niedokręcone tylne światła. Poczekałbym na cieplejsze dni i ściągnał tapicerkę klapy.Jeden do środka wozu a drugi polewa po zamkniętej klapie.Działa bez pudła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!