Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerywa na zimnym silniku


arniton

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak na jednej ze świec (świece nowe) gromadzi się czarny nalot na początku myślałem, że jest to olej ale to przecież niemożliwe, żeby się tam znalazł, bo nie ma skąd (uszczelka pod pokrywą zaworów jest ok i nic nie cieknie) dodam jeszcze, że na świecy jest brudna tylko ta żelazna część nad gwintem i ta biała góra świecy gdzie nakłada się kabel, ta część świecy, która jest wkręcona w silnik jest czysta. Myślałem czy to nie czasem jakiś przedmuch z uszczelki spod kolektora i wtedy by spaliny powodowały taki nalot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniałem świece miejscami i nadal to samo, moim zdaniem to nagary ze spalania, auto pracuje dobrze jak jest ciepły silnik, mało tego czasami nawet na zimnym idzie dobrze, czasami przy zapalaniu nawet na ciepłym silniku ma prawie zerowe obroty, trochę się podusi pomaga jedynie mocna przegazówa. Byłem dzisiaj na komputerze wyszło jedynie że jest "słabsza sonda lambda" czyli taka w ostatniej fazie życia chyba <ok> ale nikt nie wie czy to ma jakiś związek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem może mam w tym miejscu uszczelke pod głowicą uszkodzoną i pryska tam płynem chłodniczym może to przypalony płyn? Sam już nie wiem co z tym autem robić :-( Sonda może jest cieniutka ale działa a jak wywale 300zl na sonde a nic to nie da to :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cieniutka to znaczy że nie wytwarza prawidłowego napięcia przekazywanego do modułu sterującego składem mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku, więc nie działa. Inna sprawa kasa na aledrogo znajdziesz sondy koło100 zł wymieniasz sam i masz 200 w kieszeni

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak szarpania się same z siebie skończyły jest ok :oops: ale :-x często jak zapalam czy zimny czy ciepły słychać że silnik źle chodzi dopiero jak się depnie trochę gazu to wraca do normy aha no i teraz na 500km muszę dolać prawie 0,5 litra płynu chłodniczego :-( objawów uszczelki nie widać, chłodnica lekko nieszczelna ale nie aż tak :shock:

 

[ Dodano: 2009-02-17, 21:02 ]

tak profilaktycznie kupiłem jeszcze tą sonde używaną oryginalną renault za 80zł ale to i tak nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki sam problem,na zimnym silniku przerywal :-/ wymienilem przewody,cewki,swiece i dalej bylo to samo .Pozniej juz coraz gorzej sie dzialo bo rano chodzil nie na wszystkich tlokach.Wreszcie postanowilem sprawdzic uszczelke pod glowica no i to bylo to :oops: Uszczelka nie duzo ale byla walnieta,lekko przepuszczala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!