Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupić scenica


szawello

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Scenica kupiłem dosłownie dzień przed świętami BN. Nie szukałem francuza ani tego typu autka. Kupiłem i nie żałuje. Jeżdżę już drugi miesiąc, przejechałem 2tyś km.

Puki co dodatkowe koszty:

- olej pół syntetyk, filtr oleju, filtr powietrza, rozrząd, wałki, wszystkie paski wieloklinowe, jakieś drobiazgi i ogólny przegląd np. hamulców znajomego "pana henia"- od góry 750zł dałem z robocizną (to dużo?)

- opony zimowe;

- przewody zapłonowe (jaki szczur mi przegryzł) - 120zł (NGS kupowane w wigilię:oops:)

- filtr do gazu -30zł

- zaczepy tłumika, oba tłumiki też wymieniłem bo stare już się definitywnie kończyły i zrobiłem razem z zaczepami (troche nie potrzebnie ale wolałem mieć to z głowy) - 400zł z robocizną.

 

Zrobię jeszcze (przy przy przeglądzie technicznym dowiedziałem się):

- zbieżność;

- tuleje wahacza prawy przód podobno już nie najlepsze, ale nic nie puka nie stuka;

- osłona półosi prawy przód przy okazji też powinienem;

 

Może mi się wydaje, ale nic poważnego nie dolegało i nie dolega mojemu scenicowi.

Ceny części renault należą do tych tańszych. Jednak przy zakupie autka używanego trzeba być przygotowanym na wydatki związane przygotowaniem autka do niezawodnego używania - ja wychodzę z takiego założenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik3sz czekam na ofertę

 

[ Dodano: 2009-02-28, 18:04 ]

Dzisiaj oglądałem trzy scenicy nie jestem fachowcem żeby spojrzeć i powiedzieć jaki to silnik 1-jeden gościu wmawiał mi że silnik 1.9 dci nie ma wtryskiwaczy tylko pompę ? 2-po przekręceniu kluczyka pojawia się 6 zer - kontrola oleju rozumiem to 6-zer pełny stan, w jednym sceniku świeciły się 4-zera gościu twierdził że przy wymianie oleju komputer nie był resetowany i dlatego świecą się 4 a stan jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się pod temat jako nowy człek w tym forum.

Jednocześnie witam wszystkich Renio-maniaków.

Pytanie mam następujące.

Mamy tak z żoną, że czasem nas bierze na zmianę auta... i kto wie może ten czas nadszedł.

Niemieckie odrzucamy i japońskie. Włoszczyzna jest kochana (obecna Brava), ale Stilo do nas nie przemawia... a Nowe Bravo jest - hmmm - drogie? :mrgreen:

Zatem Scenic może..? (zwłaszcza, że junior rośnie)

Rozważany jest "szczeniak" z 2002 rocznika (Sc.I ph II) benzyna 1.6 16V

i tu uwaga - żaden inny jeśli chodzi o silniki :)

przebieg jak najmniejszy, a cena do około 20 tys.

A teraz pytania:

1. Jak poznać, że tylna belka już ma dość?

2. Jak poznać że fotele były "out" i jeździł jako towarowy?

3. Czy coś innego, poza cewkami, jest drażniące w tych silnikach?

4. Jakie są realne wyniki spalania jeżdżąc dość spokojnie? (dla porównania obecna Brava 1.2 16V pali mi 5,3 na trasie, a w mieście latem 7,6 zimą 8,3 - a są to wyniki niższe od fabrycznych)

5. Jakie kuku bywa z elektryką?

6. Co w Scenicach I ph II, można nazwać "Ten Typ Tak Ma" ?

7. Oglądałem jedną sztukę Scenica I ph II i czy to normalne, że oznaczenie "st. C" przy wskaźniku temp. zewnętrznej miga? Temperatura wskazywana była prawidłowo, ale mam wrażenie, że nie powinno to migać?

Tu uwaga - diesel nie, bo po mieście zdarzają się krótkie trasy (2-3 km) od zimnego silnika, a w takim przypadku ekonomia diesla jest problematyczna i porównywalna z benzyną.

LPG też nie - bo nie po to chcę duży bagażnik, by go pomniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD2. oceń przedział bagażowy boczki i wykładzinę oraz kasetę klamki bagażnika w jakim są stanie nie powinny nosić przy normalnym użytkowaniu mocnych śladów zużycia

AD6. głośny powyżej 120 km/h

AD7. miga poniżej 5C i ma migać ostrzega o złych warunkach na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mojego takiego jak poszukiwany przez Ciebie (podam średnio, ale to głównie maisto) wychodzi mi w okolicach 7,8-8,7 l/100km przy czym nie oszczędzam go, znaczy się jak trzeba przydepnąć to przydeptuję.

 

Wkurzająca w tym silniku jest cena za usługę wymiany rozrządu (jednak zależy gdzie), poza tym nie zauważyłem atrakcji z elektryką poza roztelepaną kostką stacyjki co daje efekt nieodpalenia, ale poruszanie kluczem w stacyjce doraźnie pomaga, muszę plastiki rozłożyć i przejrzeć (ale w innych samochodach w podobnym wieku też to bywało). Czujnik położenia wału (efekt: kręci i nie odpala, po którejś kolejnej próbie załapuje), jak zauważyłem częsta przypadłość ale nie zdziwię się jeżeli nie tylko w Renaultach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szawello, kupuj i sie nie martw psuje się wszystko i w kazdym aucie... a zobaczysz że będziesz zadowolony, a marka VW to już przereklamowana jest... wiem z doświadczenia choć nadal polak-wieśniak ma klapki na oczach ale powoli już wielu się wyleczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przyjmiemy syna marnotrawnego:)

 

Mój scenic śmiga jak zły. Im dłużej nim jeżdżę tym bardziej się do niego przekonuje.

Oczywiście autko ma swoje wady jak na przykład osiągi i poziom hałasu oczywiście plastiki, ale co tu wymagać od 11 letniego autka.

 

Dziś dostał nowe świece, chodził dobrze i elektrody tez były, ok ale dwie świeczki już były żółte na porcelanie. Zresztą nie wiadomo kiedy poprzedni właściciel zmieniał.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych prędkościach silnik. Pomijam głośne opony, które mam.

Silnik chodzi dość głośno, ogólnie kultura pracy nie zachwyca. Jednak 8V pewnie tak mają.

Nawet zastanawiam się nad wygłuszeniem przegrody i klapy silnika dodatkowo.

Przy przyspieszaniu coś mi bzyczy, deska w bagażniku trzeszczy (ułamany zaczep - chętnie kupie)

 

Koledze, który posiada AstręII kombi bardzo się podobał komfort i gabaryty auta. Jedynie skrytykował, że w aucie czuć prędkość i czułość sprzęgła.

 

Ogólnie (zaskakująco) fajne autko. Jednak jakieś wady musi mieć:mrgreen:

 

Wszystkie auta tracą na wartości. Większość golfów jakie oglądałem było ostro zajeżdżone, szkoda gadać w ogóle. Mam nieodparte wrażenie, że łatwiej dostać w miarę dobrego Francuza jak Niemca.

 

Nie rozmawiamy stricte na temat zakupu. Jednak to co tu piszemy może być wartościowe dla ludzi którzy chcą wiedzieć więcej o Scenic'ach.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!