Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupić scenica


szawello

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki ze tak wtrącę zamierzam kupić scenika I i znalazłem fajnego z silnikiem benzyna 2,0 Mam pytanie ile realnie będzie palił Z góru dzieli i pozdrawiam mam nadzieje ze zostane posiadaczem scenika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jeżdżę spokojnie ale wiadomo czasem trzeba przycisnąć do pracy 30 km ale trochę jeżdżę tez po centrum w korkach. Wiec jak to mniej więcej będzie wyglądało. ile w trasie przy 90-120 i w mieście w korkach? Czy duża różnica między 1600 a 2000 wolałbym 1,6 ale nie znalazłem nic ciekawego w okolicy, jeden był ale walnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem w innym temacie 2literki to frajda niesamowita przy wadze 1300kg 140 KM robi swoje natomiast spalanie jak u mnie to miasto 10-do 12,5 petrolu a trasa potrafi nawet zejść na piątce 4 osoby w tym 2 dorosłe 6,8 -7,5 .Tak więc jak najbardziej polecam 2.0 :mrgreen:

 

Oczywiście piszę o 2.0 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amierzam kupić scenika I i znalazłem fajnego z silnikiem benzyna 2,0 Mam pytanie ile realnie będzie palił

 

Miasto - 10-12 l

Trasa - 7,5-8,5

Przy silniku 1,6 nie spali Ci zbyt wiele mniej (albo tyle samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znów się podłączam pod temat.

1.6 16V <ok> hmmm ale wożenie złomu w bagażniku by trochę oszczędzić na paliwie - eeeee...

Jednocześnie różnica ceny E95 i ON jest na tyle duża, że skłaniam się ku 1.9 dCi.

I mam prośbę do użytkowników takowych pojazdów - pomijając silentbloki, klocki, tarcze, paski, filtry, płyny...

Czy jakieś poważniejsze problemy z 1.9 dCi?

Jak z rozruchem w mrozy, przy przykładowo -15 st.C?

Kiedy spodziewać się, że puści "bąka"?

Już przy rozruchu? Gdy mocniej da się "ognia"?

Co ile wymieniać rozrząd (kilometry/lata)?

No i jak wygląda eksploatacja turbiny?

Jakie paliwo lejecie i czy jakieś "kuku" przy 1.9 dCi kogoś spotkało z powodu paliwa?

No i ważne dla mnie - czy mocno klekocze na zimno, na ciepło i czy DO 120 km/h jest znośnie w kabinie?

Konkrety... ale lubię wiedzieć zanim coś kupię. Fiaty znam prawie na wylot, więc wiedziałem czego się spodziewać i na co patrzeć przy zakupie. Tutaj - tabula rasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf strasznei ogólnie pisząc to jeśli sprowadzony to zawiecha powinna być OK ale autko raczej będzie miało drobne wgniotki, otarcia, środek troszkę poniszczony może być. Jeśli krajowy to raczej powinien być zadbany (poza niechlubnymi wyjątkami polacy raczej dbają o autka a klasy Vanów chyba lepiej niż seicento) ale zawiecha może być zajechana.

Co do tego co pytasz to DCi wymaga aby lać do niego naprawdę dobre paliwo (zapomnij o auchan, czy tesco). Ja leje na Statoil lub BP (to droższe). Dodatkowo musisz dbać o wymianę oleju (raz do roku), filterki (łącznie z filtrem paliwa).

Po jakimś czasie (przebiegu) lubi zapchać się EGR wtedy czyszczenie albo wymiana na nowy (700zl).

Z rozruchem nie ma problemów nawet w największe mrozy - nawet gdzieś na forum czytałem że ktoś miał chyba 3 świece spalone i palił od kopa.

Używać delikatnie jak każdego diesla z turbiną - najpierw rozgrzać a później butować, a po butowaniu schłodzić przed wyłączeniem.

Rozrząd wymienia się co 5 lat albo 120 kkm.

Nic nie klekocze - osoby które są uprzedzone do klekotu diesla mile są zaskoczone to pewne.

Do 120 km/h jest spokojnie w kabinie, nawet nie wiesz ile jedziesz, przy 150km/h pojawia się większy szum.

Generalnie jest OK ale każda oszczędność raczej się zemści późniejszymi kosztami serwisowania autka w myśl zasady: jak dbasz tak masz.

 

Przy zakupie dobrze sprawdzić czy nie bite oraz stan silnika (przebieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK kipi - dzięki za dość wyczerpującą odpowiedź.

Jeszcze sprawa ew. puszczania "bąka" czy się zdarza..?

A co do paliwa, to że teraz jeżdżę Fiatem, nie znaczy, że oszczędzam. Unikam części 4MAX, CTX <ok> Minimum Delphi, TRW i RTS, leję paliwo nie gorsze niż V-Power... itd itd...

A może jest ktoś z mojego regiony, kto myśli o upgrade pojazdu i Szczeniaka chciałby sprzedać..? (mile widziany dCi, mały przebieg, nie bity itd itd <ok> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem Scenica II ph I z motorem 1.6 16V i mogę napisac co nieco na temat zużycia paliwa. Otóż w mieście kształtuje się ono w granicach 8,5 litra i niżej raczej nie chce zejśc (jazda z kompletem pasażerów czyli dwójka dorosłych + trójka dzieci, duże miasto powyżej 500 tys. mieszkańców), natomiast w trasie spokojnie można zejśc poniżej 7 l/100 km...

 

Mój osobisty eko-rekord w tym aucie to 6,2 l/100 km przy celowo możliwie płynnej jeździe poza miastem... średnio wychodzi mi 7,40 l/100 km <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!